Botox czy kwas hialuronowy?

Haro Laser SPA / Blog  / Botox czy kwas hialuronowy?

Botox czy kwas hialuronowy?

Jaka jest różnica pomiędzy botoxem, a kwasem hialuronowym? Kiedy i gdzie stosujemy jeden preparat, a kiedy drugi?

Zacznijmy po kolei.

Co to jest botox?

Potocznie zwany botox lub też botoks to nic innego jak toksyna botulinowa. W składzie botoxu znajdziemy silnie działającą neurotoksynę. Jej działanie polega na osłabieniu bądź całkowitym przerwaniu przewodnictwa nerwowego mięśni. Botulina jest jednym z najpopularniejszych środków stosowanych w medycynie estetycznej do wygładzania zmarszczek okolic brwi, czoła czy kurzych łapek. Dodatkowo stosuje się ją w leczeniu nadpotliwości.

Działanie botoxu jest widoczne zaraz po jego zastosowaniu. Obszar poddany zabiegowi sprawia, że mięśnie stają się wygładzone i „zamrożone”. Botoks stosujemy od „oczu w górę”. Działanie botoksu utrzymuje się około 3 – 4 miesięcy, dlatego kurację należy powtarzać, aby podtrzymać efekt.

———————
Oferta na zabiegi z botoksem
❤❤❤ Botoks ❤❤❤
a także wypełnienia kwasem hialuronowym oraz mezoterapia
❤❤❤ Kwas hialuronowy ❤❤❤
———————

Jakie są rodzaje kwasu hialuronowego?

Z kolei kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie ludzkim. W skórze znajduje się na obrzeżach elasytny i kolagenu. Niestety wraz z procesem starzenia się organizmu, spada jego ilość, co z kolei skutkuje powstawaniem zmarszczek oraz wiotczeniem skóry.

Kwas hialuronowy stosowany w medycynie estetycznej jest niemal identyczny do tego występującego „naturalnie” w naszym organizmie. Dlatego też podawany punktowo jest niezwykle dobrze tolerowany i przyswajany.

W zależności od celu przeznaczenia stosuje się usieciowany lub nieusieciowany kwas. Nieusieciowany kwas, o niskiej masie cząsteczkowej stosowany jest w zabiegach odmładzających, nawilżających takich jak mezoterapia igłowa. Zabiegi przeważnie powtarzamy co 4 – 6 miesięcy

W celu redukcji zmarszczek czy modelowania rysów twarzy (wypełnianie ust, bruzd kwasem hialuronowym) stosuje się kwas usieciowany, czyli o dużej masie cząsteczkowej. W przypadku usieciowanego kwasu hialuronowego efekty mogą utrzymywać się nawet do 12 miesięcy. Kwas hialuronowy usieciowany stosujemy od oczu w dół. Można go również stosować na czole, ale po wcześniejszej iniekcji botoksu. Kwas hialuronowy ma bowiem tendencję do przemieszczania się pod skórą. Dlatego nie stosuje się go bezpośrednio na czoło, bez wcześniejszego zastosowania toksyny botulinowej.

Botoks czy kwas hialuronowy

Co wybrać – botoks czy kwas hialuronowy?

Zastosowanie preparatu jest zawsze dobrane indywidualnie podczas konsultacji. Oceniamy stan skóry, potrzebę klienta oraz oczekiwane rezultaty. Toksynę botulinową najczęściej stosuje się w obrębie górnych partii twarzy. Najczęściej przeznaczona jest do spłycania zmarszczek mimicznych, do których należą bruzdy poziome i pionowe czoła oraz kurze łapki.

Kwas hialuronowy idealnie wypełnia bruzdy nosowo – wargowe, „marionetki”, bruzdy palacza. Jest stosowany przy wypełnieniu ust, korekt krzywizn nosa czy modelowaniu rysów twarzy.