Co to jest depilacja laserowa?

Haro Laser SPA / Blog  / Co to jest depilacja laserowa?
Depialcja laserowa

Co to jest depilacja laserowa?

O przygotowaniach do depilacji laserowej pisaliśmy już na blogu. Poprzedni post jest zdecydowanie skierowany do osób, które wiedzą, co to jest depilacja laserowa i poszukują tylko informacji, o czym trzeba pamiętać przed zabiegiem.
Dzisiejszy wpis będzie dla tych, którzy dopiero szukają informacji o depilacji laserowej, najważniejszych kwestiach związanych z depilacją, a przede wszystkich o efektach.

Co to jest depilacja laserowa i jak działa laser?

Depilacja laserowa to niezwykle skuteczna i jedyna metoda usuwania owłosienia na ciele, która gwarantuje trwałe rezultaty. Swoją skuteczność zawdzięcza wiązce lasera, której energia jest pochłaniana przez barwnik włosa i następnie zamieniana na energię cieplną trwale niszczącą cebulkę włosa. Laser działa tylko na włosy znajdujące się w fazie wzrostu dlatego, aby zmaksymalizować efekty zabieg należy powtarzać co 4-8 tygodni.

Depilacja laserowa

Na jakim urządzeniu pracujemy w HaRo Laser SPA?

Otwierając salon medycyny estetycznej chcieliśmy wyposażyć go w najnowocześniejszy, ale jednocześnie najbezpieczniejszy sprzęt dostępny na rynku. Naszą uwagę przykuł sprzęt amerykańskiej firmy Lumenis i po zapoznaniu się z ich ofertą zdecydowaliśmy, że to będzie najlepszy wybór dla naszych klientek.
Lumenis to światowy lider w produkcji laserów dla celów medycznych i kosmetycznych, który posiada w swoim portfolio 220 patentów i rejestracji FDA (Food and Drug Administration – amerykańska instytucja rządowa).
Firma Lumenis jest twórcą jednego z najpopularniejszych urządzeń do trwałej depilacji laserowej LightSheer® DUET™ i na tym urządzeniu pracujemy w naszym salonie.
Urządzenie LightSheer DUET posiada dwie głowice (jedną mniejszą, a drugą większą), na których możemy pracować zamiennie, zapewniając tym samym świetne rezultaty w maksymalne skróconym czasie. Większa głowica wykorzystywana jest na większe obszary ciała, takie jak łydki, uda, plecy, a mniejsza do bardziej precyzyjnych, a co za tym idzie mniejszych partii ciała, tj. bikini, depilacja okolic kostek lub palców u stóp. Wprowadzenie przez Lumenis dużej głowicy spowodowało skrócenie czasu pracy, a w konsekwencji możliwość zaoferowania przystępnej ceny i ostatecznie przyczyniło się do popularyzacji depilacji laserowej w gabinetach.

Dla kogo jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy w sposób trwały chcą pozbyć się niechcianego owłosienia, ale również dla tych, którym nadmierne owłosienie, czyli hirsutyzm wpływa negatywnie na komfort życia. Klientki, które zdecydowały się na zabiegi depilacji laserowej, wskazują jeszcze jeden bardzo ważny powód rozpoczęcia zabiegów – zapalenie mieszków włosowych po tradycyjnej depilacji maszynką lub elektrycznym depilatorem lub wrastanie włosów.

Ile zabiegów trzeba wykonać, aby cieszyć się gładką skórą?

Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Efekty będą zależeć od tego, jaką karnację posiadamy oraz jakiego koloru jest nasze owłosienie. Zaskakująco osoby o grubych i ciemnych włosach będą się szybciej cieszyć z efektów laserowego usuwania owłosienia niż osoby o jasnych włosach. Przyjmuje się, że należy wykonać serię zabiegów od 3 do 6, ale jest to sprawa bardzo indywidualna.

Kiedy rozpocząć depilację laserową?

Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty należy wykonać serię zabiegów. Po zabiegach przez okres 2 tygodni niewskazane jest opalanie się dlatego, aby cieszyć się gładkim ciałem latem, zabiegi depilacji należy rozpocząć na jesień rok wcześniej.

Mamy nadzieję, że ten post ułatwi Państwu podjęcie decyzji i rozwieje choć część wątpliwości. Temat depilacji laserowej jest tak szeroki, że zdajemy sobie sprawę z tego, iż nie wyczerpaliśmy tematu. Dlatego wszystkich zainteresowanych (Panie i Panów) skuteczną epilacją laserową zapraszamy na konsultację i wizytę w naszym salonie w Sosnowcu.