Co to jest karboksyterapia?

Haro Laser SPA / Blog  / Co to jest karboksyterapia?
Co to jest karboksyterapia?

Co to jest karboksyterapia?

Karboksyterpia jest niezwykle skutecznym zabiegiem o szerokim spektrum działania. Skuteczność zabiegu karboksyterapii wynika z faktu, że podczas zabiegu wykonujemy nakłucia skóry igłą oraz wtłaczamy dwutlenek węgla CO2. Dzięki inwazyjności i wprowadzaniu gazu pod skórę otrzymujemy efekty potwierdzone badaniami klinicznymi, czyli

  • CELLULIT – redukcja do 89%
  • ROZSTĘPY I BLIZNY – redukcja do 97 %
  • CIENIE POD OCZAMI –redukcja do 90%
  • TKANKA TŁUSZCZOWA – redukcja do 67%
  • WYPOADANIE WŁOSÓW – redukcja do 77%
  • ZMARSZCZKI – redukcja do 56%
  • ŁUSZCZYCA – redukcja do 55%
  • TELEANGIEKTAZJE – redukcja do 44%

Wtłaczając dwutlenek węgla pod skórę działamy bezpośrednio na tkankę podskórną. Gaz powoduje zagęszczenie skóry. Już po kilku zabiegów skóra zaczyna działać na zasadzie „wampirzego liftingu” – zostaje odmłodzona, zagęszczona, bardziej ukrwiona i odnowiona.

 

Czym się różni karboksyterapia od Carbo Liftu?

Zabieg liftingujący Carbo Lift wykonywany jest za pomocą pistoletu ze specjalną końcówką 5 lub 13 igieł. Jest to infuzja wieloigłowa, czyli nowe osiągnięcie w kosmetologii estetycznej. W krótkim czasie pomaga zredukować zmarszczki, blizny po trądziku, a przede wszystkim zwiększyć napięcie oraz elastyczność skóry wraz z wyrównaniem kolorytu.

W wyniku podania dwutlenku węgla bezpośrednio do tkanek jest rozszerzenie naczyń krwionośnych, czyli poprawienie lokalnego ukrwienia oraz procesów regeneracyjnych. Dochodzi do uwolnienia z krwi tlenu i czynników wzrostu, co z kolei stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz powstania nowych naczyń krwionośnych.

Efekty są spektakularne i widoczne nawet po jednym zabiegu – skóra jest odżywiona, przebudowana oraz grubsza i jędrna. Carbolift wykonujemy 3 razy w odstępach około 1 miesiąca. Pomiędzy zabiegami można dodatkowo na „trudne” miejsca (tj. zmarszczki poprzeczne czoła, lwią zmarszczkę, cienie pod oczami) stosować zabiegi karboksyterapii.

Rezultaty po karboksyterapii