Jakie zabiegi na zmarszczki są najlepsze?

Haro Laser SPA / Blog  / Jakie zabiegi na zmarszczki są najlepsze?
Zabiegi na zmarszczki

Jakie zabiegi na zmarszczki są najlepsze?

Zmarszczki, a zwłaszcza te na twarzy to temat, który pojawia się na każdym portalu urodowym, jest poruszany w rozmowach na blogach i forach, a porad jak poradzić sobie z pierwszymi zmarszczkami znajdziemy bez liku na każdej stronie internetowej poświęconej modzie, urodzie i zdrowiu. Wszystko to oznacza, że temat ten jest bardzo ważny dla kobiet i większość z nas na jakimś etapie życia zastanawia się, jak poradzić sobie z oznakami upływu czasu. Naprzeciw oczekiwaniom kobiet wychodzi medycyna estetyczna wraz ze swoją ofertą zabiegową, która z roku na rok jest coraz szersza, a także coraz skuteczniejsza w walce ze zmarszczkami i wiotkością skóry. Z drugiej strony tak bogata oferta sprawia, że łatwo pogubić się i zwyczajnie można czuć się przytłoczonym. Każda firma kosmetyczna chwali swoje produkty, zabiegi na zmarszczki i urządzenia, a o obiektywizm trudno. Warto pamiętać również, że nasza skóra jest inna niż skóra koleżanki, siostry, czy każdej innej osoby, której zdjęcia oglądamy w popularnych aplikacjach lub na Youtube’ie. Mamy różne problemy, nasza skóra ma odmienne potrzeby i wymagania, o wieku i historii, jaka stoi za każdą z nas, nie wspominając. Dlatego, nawet zasięganie opinii o zabiegach i kosmetykach wśród najbliższych znajomych, może nie być dobrym pomysłem, co więcej efekty, które uzyskamy mogą być odmienne od oczekiwanych.

Publikując dzisiejszy wpis chcemy przybliżyć, w jednym miejscu, wszystkie zabiegi na zmarszczki, które można wykonać w naszym salonie kosmetycznym. Wiemy, że wiele osób przegląda naszą ofertę i ma problem z dokonaniem wyboru konkretnego zabiegu. Chcemy podkreślić, że zawsze, na miejscu w HaRo Laser SPA doradzimy najlepszy zabieg i odpowiemy na wszystkie pytania naszych klientek, ale rozumiemy, że część z Was jeszcze przed pierwszą wizytą w salonie, chce, przynajmniej w podstawowym zakresie, zapoznać się z naszą ofertą zabiegową.

Aby uatrakcyjnić wpis zaprezentujemy zabiegi w nieprzypadkowej kolejności. Na początku kilka słów o zabiegach o największej sile rażenia 😉 , którym żadna zmarszczka się nie oprze, a w dalszej części zabiegi, które walczą ze zmarszczkami efektywnie, ale na rezultaty trzeba troszkę dłużej poczekać lub też spektrum działania jest szersze np. pomagają również na przebarwienia, cienie pod oczami itp..
Zabiegi na zmarszczki

Kwas hialuronowy w walce ze zmarszczkami

Kwas hialuronowy, bez względu na jego rodzaj, jest niezaprzeczalnie jednym z najpopularniejszych wypełniaczy na rynku. Jest substancją, która występuje w skórze naturalnie, ma silne działanie nawilżające (wiąże wodę w skórze) i może służyć do miejscowego podania np. w rejonie kurzych łapek, ale także jako część zabiegu mezoterapii działając odmładzająco na całą twarz. Dużą zaletą kwasu hialuronowego jest niemal natychmiastowa widoczność efektów oraz możliwość powrotu do normalnej aktywności, bez konieczności rekonwalescencji. Warto zaznaczyć, że efekty zabiegu utrzymują się przez okres od 8 do 10 miesięcy, ale jest to sprawa bardzo indywidualna, a kwasem hialuronowym poza wypełnieniem zmarszczek i bruzd możemy również ładnie wymodelować twarz, usta lub delikatnie zmienić np. kształt nosa. Więcej na temat zabiegów z użyciem kwasu, pełna lista przeciwwskazań i cennik dostępny tutaj – https://www.harolaserspa.pl/kwas-hialuronowy/

Botoks do walki ze zmarszczkami mimicznymi

Innym wysoce skutecznym zabiegiem zwalczającym skutki upływu czasu na twarzy jest botoks. Botox, a inaczej toksyna botulinowa to substancja, która podana w odpowiedni sposób i w odpowiedniej ilości blokuje możliwość mięśnia do aktywności, czyli skurczu. Efektem tego jest wygładzenie skóry. Botox działa głównie na zmarszczki mimiczne, czyli takie, które powstają w skutek ruchu mięśniami twarzy na przykład w trakcie marszczenia czoła, uśmiechania się. Botoksu używamy głównie na zmarszczki wokół oczu (kurze łapki), na czole (zmarszczki poprzeczne i pionowe – lwia zmarszczka) oraz wokół ust (zmarszczki palacza). Więcej o zabiegu oraz cennik dostępne tutaj botoks.

Radiofrekwencja mikroigłowa i kompleksowa przebudowa skóry

O zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej szczegółowo piszemy na dedykowanej zabiegowi podstronie – Radiofrekwencja, ale warto wspomnieć, że zabieg ten to doskonałe połączenie fal elektromagentycznych oraz mezoterapii mikroigłowej. Dzięki temu energię potrzebną do stymulowaniu skóry do przebudowy i produkcji nowego kolagenu wprowadzamy głęboko w skórę, dokładnie w miejscu, któremu potrzebna jest regeneracja. Dodatkowo stosując mikronakłuwanie, mechanicznie stymulujemy skórę do odnowy. RF mikroigłowa Ellisys Duo® to doskonały zabieg do niechirurgicznego liftingu całej twarzy wraz z powiekami, a synergiczne działanie ciepła i mikronakłucia daje niespotykane dotąd rezultaty.

mezoterapia

Osocze bogatopłytkowe oraz fibryna alternatywą dla kwasu hialuronowego

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym lub fibryną to zdecydowanie obok kwasu hialuronowego cieszący się największą popularnością zabieg przeciwzmarszczkowy. Osocze to materiał krwiopochodny pozyskiwany z krwi pacjenta poddanego zabiegowi. Dlatego uważany jest za bezpieczny i niosący znikome niebezpieczeństwo powikłań. Jest doskonałą alternatywą dla innych substancji stosowanych w czasie mezoterapii, szczególnie dla osób, które reagują alergiczne na inne koktajle witaminowe.
W przeciwieństwie do usieciowanego kwasu hialuronowego, który wypełnia zmarszczki od środka, osocze oraz fibryna działają liftingująco i wygładzająco na całą skórę poddaną zabiegowi. Osocze posiadające w sobie czynniki wzrostu stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu, a tym samym naturalnej regeneracji. O osoczu bogatopłytkowym oraz różnicy między nim a fibryną pisaliśmy tutaj.

Karboksyterapia na okolicę oka i twarz

Karboksyterapia to metoda polegająca na wprowadzeniu pod skórę gazu C02 co ma skutkować wzrostem produkcji kolagenu oraz elastyny, a także lepszym ukrwieniem skóry. Konsekwencją tego jest redukcja zmarszczek, a dodatkowo worków i cieni pod oczami. Zabiegi są bezpieczne i stanowią alternatywę dla innych metod walki z upływem czasu. Zabiegi karboksyterapii dobrze wykonać w serii, co przyniesie najlepsze rezultaty, a więcej informacji o zabiegu oraz cennik można znaleźć na podstronie –> Karboksyterapia.

Peelingi chemiczne dla nawilżonej i jędrnej skóry

Peelingi chemiczne na dobre zadomowiły się w naszej domowej pielęgnacji. O zbawiennych właściwościach kwasów słyszał już chyba każdy. Warto jednak pamiętać, że peelingi chemiczne wykonywane w profesjonalnych salonach kosmetycznych różnią się od tych, które bezpiecznie możemy wykonać w domu. Różnica polega głównie na stężeniach, z jakimi działają kosmetolodzy. Są one oczywiście dużo wyższe niż te zawarte w kremach i serach oferowanych w drogeriach. W HaRo posiadamy peelingi chemiczne profesjonalnej firmy kosmetycznej Mediderma, które doskonale radzą sobie z niedoskonałościami skóry oraz podejmują walkę ze zmarszczkami i brakiem jędrności. Dla przykładu zabieg SPA PEEL + PYRUVIC PEEL + RESVERADERM – działa na poziomie naskórka i skóry właściwej stymulując do pracy włókna kolagenowe likwiduje zmarszczki. Pełna oferta zabiegowa dostępna jest tutaj – https://www.harolaserspa.pl/mediderma/

Zmarszczki i utrata jędrności skóry dla obecnej kosmetologi nie są już żadnym problemem. Bogata oferta sprawia, że każdy znajdzie zabieg odpowiedni dla siebie, bez względu na wiek i wielkość problemu. Co możemy doradzić naszym klientkom, to regularne dbanie o skórę i podejmowanie walki z pojawiającymi się pierwszymi oznakami starzenia się skóry od razu. Natychmiastowe podjęcie działań, gdy tylko zauważymy pierwsze symptomy wiotkości skóry i regularne korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej sprawią, że skóra dłużej pozostanie w dobrej kondycji, a same zabiegi dadzą lepsze i trwalsze rezultaty.