Która metoda depilacji jest najlepsza?

Haro Laser SPA / Blog  / Która metoda depilacji jest najlepsza?
która metoda depilacji jest najlepsza?

Która metoda depilacji jest najlepsza?

Klientki, które pierwszy raz przychodzą na zabiegi depilacji laserowej, są pełne obaw o skuteczność tej metody depilacji, co więcej nie są do końca przekonane, co do faktu trwałego usunięcia owłosienia po kilku zabiegach. Często również są zdezorientowane informacjami, które znajdują w internecie odnośnie ilości zabiegów niezbędnych do otrzymania zadowalającego efektu, czyli gładkiej skóry, jak również skuteczności poszczególnych laserów do depilacji. Dlatego dzisiaj odpowiadamy na pytanie, która metoda depilacji jest najlepsza.

Tradycyjne metody depilacji

Tradycyjne metody depilacji czyli maszynka do golenia, kremy do depilacji to najpopularniejsze metody usuwania owłosienia. Metody te dają krótkotrwałe efekty, często powodują na przykład zapalenie mieszka włosowego, o urazach, czyli nieumyślnych zacięciach nie wspominając. Do tradycyjnych metod depilacji zaliczymy również depilację woskiem, która poza tym, że pozostawia skórę dłużej gładką, to jej wykonanie jest bardziej skomplikowane, bolesne i często wymaga wizyty w salonie kosmetycznym.
Krótkotrwałość efektów tradycyjnych metod depilacji i jej uciążliwość powodują, że kobiety (choć mężczyźni również) poszukują lepszych metod pozbycia się zbędnego owłosienia z ciała niż maszynka do golenia.

———————
Więcej o zabiegu depilacji laserowej oraz cennik pojedynczych zabiegów, jak i pakietów
❤❤❤ Depilacja laserowa ❤❤❤
❤❤❤ KONTAKT ❤❤❤
———————

Nowoczesne metody depilacji

Laser do depilacji powstał już w latach 60 XXw., ale pierwsze urządzenia nie dawały trwałego efektu, a bezpieczeństwo użytkowania było dyskusyjne. Od tamtego czasu technologia została udoskonalona, a przede wszystkim znaleziono idealną długość fali lasera, która z jednej strony skutecznie i na trwałe usunie zbędne owłosienie, a z drugiej nie uszkodzi skóry. Do tego dodano jeszcze zmniejszenie wielkości urządzenia i tak kariera depilacji laserowej mogła się rozpocząć.
Warte zaznaczenia jest również wprowadzenie większej głowicy, co pozwoliło skrócić czas trwania zabiegu depilacji, a to miało bezpośredni wpływ na zmniejszenie ceny za pojedynczy zabieg. Mniejsza głowica stosowana jest do precyzyjnej depilacji w okolicach twarzy, kostek, brodawek.

Laser diodowy Light Sheer czy IPL?

Często spotykamy się z twierdzeniem, że IPL jest równie skuteczny jak laser diodowy i można go zaliczyć do trwałych metod depilacji. IPL to z ang. Intense Pulse Light i jako taki jest zaliczany do fotodepilacji. IPL generuje fale świetlne różnej długości, w przeciwieństwie do lasera diodowego, które nie mają zdolności do niszczenia mieszka włosowego, a to jest podstawą skuteczności lasera Light Sheer. IPL osłabia włosy, które mogą wypaść, ale nie uzyskamy nim trwałego efektu, czyli innymi słowy – po zastosowaniu IPL włosy ponownie odrosną w miejscu poddanemu zabiegowi. IPL zdecydowanie lepiej radzi sobie z zamykaniem naczynek, przebarwieniami, niż z trwałym usuwaniem owłosienia. W naszym salonie kosmetycznym do walki z przebarwieniami stosujemy laser BBL, który jest bardziej zaawansowaną formą IPL i wykazuje większą skuteczność w walce z hiperpigmentacją niż IPL.

Laser Light Sheer DUET od Lumenis

W HaRo Laser Spa pracujemy na laserze diodowym amerykańskiej firmy Lumenis. Laser ten, poza potwierdzoną wieloma badaniami skutecznością, jest przede wszystkim bezpieczny, a firma Lumenis, a tym samym laser, posiada certyfikat wydany przez amerykański urząd ds. Żywności i Leków FDA potwierdzający jego skuteczność oraz bezpieczeństwo. Warto zaznaczyć również, że Lumenis to wiodący na świecie producent medycznych urządzeń, w tym okulistycznych. Firma cały czas prowadzi badania nad nowymi technologiami, a końcem 2018 roku prezentowała swój najnowszy produkt do trwałej depilacji laserowej – SPLENDOR X – który przeznaczony jest do każdego typu skóry, nawet opalonej i ciemnej, i może być stosowany do depilacji przez cały rok.

Depilacja laserowa Light Sheer

Wielokrotnie podkreślaliśmy na naszym blogu, że bezpieczeństwo naszych pacjentów jest dla nas najważniejsze, a zabiegi które posiadamy w naszej ofercie to bezpieczne procedury, które wykonujemy na testowanym oraz bezpiecznym sprzęcie. Dlatego wszystkich, którzy mają wątpliwości odnośnie depilacji laserowej, jej skuteczności oraz bezpieczeństwa stosowania zapraszamy do naszego salonu, w którym odpowiemy na wszystkie wątpliwości związane z depilacją.