Lipocryo

Haro Laser SPA / Lipocryo

Lipocryo czyli kriolipoliza

System LipoCryo® stosuje zasadę kriolipolizy, nowatorskiej techniki służącej do nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej przez działanie niskiej temperatury. LipoCryo® wywołuje znaczny, trwały ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej. Zabiegi wykonuje się w obrębie karku, ramion, pleców, brzucha, pośladków, ud, łydek. Podwójna kontrola temperatury zapewnia bezpieczeństwo naczyń krwionośnych, nerwów, melanocytów itp. Skutkiem zabiegu jest utrata 25-45% grubości warstwy tłuszczu. Efekt jest widoczny po upływie 2 tygodni, ale na pełny rezultat należy czekać 6 tygodni. Po tym okresie zabieg może być powtórzony, jeśli dalsza kuracja jest potrzebna.

lipocryo - sosnowiec
Salon kosmetyczny HaRo Laser SPA w Sosnowcu

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Kriolipoliza to metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy) powstała na bazie pracy i doświadczeń dwóch amerykańskich lekarzy ze szpitala Massachusetts – dr Dietera Mansteina oraz dr R. Roxa Andersona.

W 2008 r. wykazali oni, że poddane kontrolowanemu, miejscowemu wychładzaniu tkanki mogą indukować selektywny ubytek komórek tłuszczowych i następującą później utratę podskórnego tłuszczu bez uszkodzenia pokrywającej je skóry.

Na skutek mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby, a następnie wydalane z organizmu.
Zabieg przeznaczony jest dla osób posiadających nadmiar miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej, np.: na brzuchu, udach, łydkach, pośladkach,w okolicach bioder, w dolnej części pleców czy na ramionach.
Ponieważ lipidy krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę, kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy. Efektem nieinwazyjnego zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej.

Masz pytania dotyczące zabiegu LipoCryo? Nie wiesz, jak się przygotować? Pomożemy!

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa od 30 do 45 min. Specjalna głowica zostaje przyłożona do obszaru, z którego chcemy pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Do głowicy próżniowo zostaje zassana skóra z warstwą tkanki tłuszczowej, która następnie ulega schłodzeniu. W otworze głowicy znajdują się płytki chłodzące, powodujące proces kriolipolizy. Dzięki próżni skóra przylega dokładnie do płytek chłodzących.

Zabieg jest bezbolesny, może powodować:

 • uczucie delikatnego napięcia w okolicach obszaru zabiegu, wskutek zastosowania próżni,
 • miejscowe intensywne uczucie schłodzenia, głównie na początku sesji zabiegowej.

Proces kriolipolizy jest selektywny i polega na powodowanym wychłodzeniem obumieraniu adipocytów bez naruszenia sąsiednich organów i komórek o innych funkcjach. Obumarłe komórki zostają w naturalny sposób stopniowo wydalane z organizmy, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje. Finalny rezultat osiągany jest po 6 tygodniach, po tym okresie zabieg można powtórzyć na tym samym obszarze.

Efekty

Urządzenie LipoCryo® pozwala na redukcję nawet do 45% komórek tłuszczowych po przeprowadzeniu jednego, trwającego ok. 40 minut zabiegu.
Efekt finalny widoczny jest po upływie sześciu tygodni, wtedy też procedurę można w razie potrzeby powtórzyć w tym samym miejscu.
W zależności od indywidualnych predyspozycji i grubości tkanki tłuszczowej pacjenta przeprowadza się kolejne sesje. W ciągu kilku godzin po zabiegu możliwe jest zaczerwienienie i drętwienie poddanych mu obszarów (lub wyjątkowo niewielki krwiak), ale nie jest to przeszkodą w natychmiastowym powrocie do codziennych czynności.

Wskazania po zabiegu

Pod koniec sesji zabiegowej obszar wessany do głowicy zaczerwieni się, może spuchnąć oraz ulec utracie czucia. Po 1-2 godzinach objawy znikają. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.
Objawy pojawiające się po zabiegu to:

 • do kilku godzin po sesji: zaczerwienienie i odrętwienie obszaru poddanego zabiegowi;
 • rzadko – do kilku dni po zabiegu: słaby krwiak; ból w obszarze zabiegu podobny do „zakwasów” związany z wywołaniem stanu zapalnego tkanki tłuszczowej;
 • bardzo rzadko (poniżej 0,01% pacjentów): ból w obszarze zabiegu podobny do „zakwasów”, który utrzymuje się dłużej niż 7 dni, związany jest z wywołanym kriolipolizą stanem zapalnym tkanki tłuszczowej, który znika najpóźniej w 3 tygodniu po zabiegu.

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • urazy skóry (w tym otarcia naskórka) w miejscu zabiegu
 • aktywna alergia skórna
 • stany zapalne organizmu
 • infekcje skórne (opryszczka, liszaj, łuszczyca), wirusowe i grzybiczne
 • nowotwór, padaczka
 • choroba Raynauda
 • krioglobulinemia
 • choroby nerek i wątroby
 • choroby autoimmunologiczne (np. SM, łuszczyca, bielactwo)
 • cukrzyca nieustabilizowana
 • infekcje ogólnoustrojowe

Cennik kriolipolizy LipoCryo

HaRo Laser SPA Sosnowiec
1 przyłożenie
149 PLN
2 przyłożenia
289 PLN
3 przyłożenia
429 PLN
4 przyłożenia
549 PLN
5 przyłożeń
669 PLN
6 przyłożeń
779 PLN
7 przyłożeń
889 PLN
8 przyłożeń
999 PLN