Od których zabiegów zacząć przygodę z medycyną estetyczną?

Haro Laser SPA / Blog  / Od których zabiegów zacząć przygodę z medycyną estetyczną?

Od których zabiegów zacząć przygodę z medycyną estetyczną?

Pytanie, na które dzisiaj postaramy się odpowiedzieć, pada często w trakcie pierwszych wizyt w naszym salonie kosmetycznym. Wiemy, że świat medycyny czy też kosmetyki estetycznej oferuje bardzo szeroki wachlarz zabiegów poprawiających urodę i często można czuć się zagubionym. Dlatego dzisiejszym wpisem pragniemy odpowiedzieć na pytanie, od których zabiegów rozpocząć swoją przygodę z medycyną estetyczną, a przede wszystkim kiedy.

———————
Jednocześnie zapraszamy na wciąż aktualny wpis o zabiegach na zmarszczki
❤❤❤ Jakie zabiegi na zmarszczki są najlepsze? ❤❤❤
———————

Wiek

Nie ma jednego momentu i magicznej granicy, od której absolutnie każdy powinien rozważyć wizytę w salonie kosmetycznym. Każda skóra jest inna, ma inny bagaż doświadczeń, inaczej się starzeje, a czynników, które wpływają na jej stan jest tak wiele, że trudno porównać jeden przypadek do drugiego. Jednak jedna prawda będzie miała w tym przypadku zastosowanie – im wcześniej, tym lepiej. W przypadku odmładzania skóry twarzy czy ciała, im wcześniej rozpoczniemy przygodę z kosmetyką estetyczną, tym szybciej i łatwiej będzie nam osiągnąć zadowalające rezultaty. Warto podkreślić jednak, że oferta zabiegowa i obecne możliwości są tak duże, że w każdym okresie życia możliwe jest uzyskanie zadowalającej poprawy w wyglądzie skóry. Musimy sobie jednak zdawać sprawę, że osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów będzie wymagało większej ilości czasu i serii zabiegów, a także holistycznego podejścia do tematu.

Problemy skórne i typ skóry

Jeśli borykamy się z trądzikiem, bliznami po trądziku, przebarwieniami, naczyńkami, czy cellulitem to każdy moment jest dobry, aby rozpocząć walkę o piękny wygląd skóry. Warto wiedzieć, że kosmetologia i medycyna estetyczna, jako dziedziny aktywnie walczące z niedoskonałościami skóry, w ostatnich latach rozwinęły się tak bardzo, że są w stanie pomóc w sytuacjach trudnych i beznadziejnych, na które kiedyś nie było rozwiązania. Szczególnie warto wspomnieć, że zabiegi kosmetyki estetycznej to często mało inwazyjne procedury, które nie wymagają ani rekonwalescencji, ani specjalnego przygotowania, a dodatkowo porównując z chirurgicznymi interwencjami nie są tak kosztowne. Z drugiej strony, dają niesamowite efekty.
Osoby o suchej skórze również szybciej będą czuły potrzebę rewitalizacji i gruntownego nawilżenia skóry, ponieważ przy tym typie skóry szybciej będą widoczne pierwsze zmarszczki oraz oznaki wiotczenia skóry twarzy. Posiadaczki skóry tłustej są w tej sytuacji uprzywilejowane, ponieważ na ich twarzach objawy starzenia będą pojawiać się później, ale konieczne będą zabiegi normalizujące wydzielanie sebum, zwężające i oczyszczające pory.

Od jakich zabiegów rozpocząć przygodę z kosmetyką estetyczną?

Klientom, którzy rozpoczynają swoją przygodę z zabiegami anty-ageing, na początek polecamy zabiegi mezoterapii mikroigłowej dr Pen. Zabiegi mezoterapii są mało inwazyjne, z możliwością dobrania odpowiedniego do problemu skóry koktajlu witaminowego oraz głębokości wkłucia. Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, który wykorzystuje naturalne mechanizmy skóry. Poprzez kontrolowane mikronakłucia stymulujemy skórę do regeneracji, produkcji elastyny i kolagenu, a w konsekwencji poprawy napięcia skóry, rozjaśnienia i uelastycznienia.
Jedna z naszych klientek postanowiła podzielić się z nami swoimi wrażeniami z pierwszego zabiegu, jakiemu poddała się w HaRo Laser SPA. Zabieg wykonywała Kasia, a klientka nigdy wcześniej nie miała do czynienia z zabiegami medycyny estetycznej. Na pierwszy raz wybrała zabieg mezoterapii mikroigłowej z użyciem dr Pen, a Kasia po wywiadzie, w trakcie którego omówiła sam zabieg, wypytała o pielęgnację i przeciwwskazania do zabiegu, zasugerowała, że odpowiednim koktajlem, który wzmocni już przeprowadzaną przez klientkę terapię w domu, będzie ampułka Medi+derma z retinolem oraz witaminą C. Skóra twarzy klientki to skóra mieszana, z pierwszymi objawami starzenia oraz przebarwieniami. Zabieg mezoterapii został przeprowadzony po miejscowym znieczuleniu skóry twarzy, które według klientki sprawiło, że mikronakłucia były praktycznie bezbolesne. Jedyne mniej przyjemne obszary to czoło oraz szczyt nosa – to obszary, na których bezpośrednio pod skórą znajdują się kości i dlatego wrażenia mogą być mniej komfortowe. Pomimo tego klientka określiła zabieg jako przyjemny – dodatkowo umilany pogawędką o pielęgnacji z naszą kosmetolog. Po zabiegu skóra twarzy była zaczerwieniona i tkliwa, ale uczucie to zniknęło po 24h. Zgodnie z zaleceniami pani kosmetolog klientka pielęgnowała skórę kremem łagodzącym Sesderma Cicases WH, który doskonale poradził sobie z łagodzeniem i regeneracją skóry. Po 3 dniach od zabiegu wystąpiło niewielkie łuszczenie skóry. Po 2 tygodniach od zabiegu można spodziewać się pierwszych rezultatów i widocznej poprawy kondycji skóry.

Dostępność zabiegów anti-ageing i ich koszt sprawiają, że coraz więcej osób chętnie decyduje się na walkę ze starzeniem się skóry w obrębie twarzy i całego ciała. Możliwości obecnie oferowanych zabiegów są bardzo duże i warto rozważyć konsultacje z naszymi wykwalifikowanymi kosmetologami, aby dowiedzieć się, które procedury kosmetyczne będą odpowiednie do naszego typu skóry oraz jej problemów.