Elektrokoagulacja naczynek i zmian skórnych

Haro Laser SPA / Elektrokoagulacja naczynek i zmian skórnych

Zamykanie naczynek (teleangiektazji)

w HaRo Laser SPA w Sosnowcu

Precyzja działania i natychmiastowy efekt to dwie najważniejsze zalety zabiegu elektrokoagulacji, czyli zamykania naczynek, potocznie nazywanych pajączkami. Urządzenie stosowane w naszym salonie wykorzystuje prąd wielkiej częstotliwości, a sam zabieg jest aseptyczny i mało bolesny. W trakcie zamykania naczyń nie dochodzi do krwawienia, a zainicjowany proces koagulacji powoduje zniknięcie niechcianych zmian skórnych. Elektrokoagulacja zmian skórnych, takich jak naczynka lub brodawki, czy włókniaki, pozwala na szybkie zamykanie naczynek Sosnowiec i usuwanie niepożądanych zmian na skórze – brodawek, włókniaków.

Zamykanie naczynek Sosnowiec
Zamykanie naczynek LAMPROBE

Zamykanie naczyń krwionośnych poprzez elektrokoagulację

Elektrokoagulacja naczynek to zabieg bardzo prosty, a zarazem skuteczny w zamykaniu naczyń krwionośnych (pajączków). Zabieg rozpoczyna się od przygotowania powierzchni skóry, czyli demakijażu lub odkażeniu innych partii. Następnie kosmetolog przykłada elektrodę (igłę) do skóry i za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości doprowadza do ścięcia białek krwi w naczyniu. Efektem jest elektrokoagulacja, której konsekwencją będzie trwałe zniknięcie naczynka. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg i naczynie zostaje usunięte. W przypadku rozległych pajączków kosmetolog na konsultacji oceni ilość potrzebnych zabiegów.

Zabieg elektrokoagulacji naczyń jest zabiegiem stosunkowo bezbolesnym o niskiej inwazyjności. W trakcie zabiegu może być odczuwalne lekkie pieczenie, ale znieczulenie nie jest konieczne. Elektrokoagulację poprzedzi wywiad przeprowadzony przez kosmetolog, w trakcie którego ocenie zostanie poddany obszar, który wymaga ingerencji.

Efekty elektrokoagulacji są praktycznie widoczne od razu. Większe naczynia potrzebują kilka dni na wchłonięcie, a skóra po samym zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona.

Przeciwwskazania do elektrokoagulacji naczynek | włókniaków | brodawek

  • rozrusznik serca
  • ciąża
  • zły stan zdrowia
  • zaburzenia krzepnięcia krwi lub krążenia

Usuwanie włókniaków i brodawek

Elektrokoagulacja to zabieg idealny nie tylko do zamykania naczynek, ale również prąd o wysokiej częstotliwości w kosmetologii powszechnie wykorzystujemy do usuwania niewielkich zmian na skórze, czyli włókniaków lub brodawek.

Zasada działania jest taka sama. Wysoka temperatura wytworzona przez elektrodę doprowadza do denaturyzacji białek w skórze, czego efektem będzie usunięcie zmiany. Zabieg usuwania włókniaków oraz brodawek jest praktycznie bezbolesny.

Zalecenia po zabiegu elektrokoagulacji

Aby zapewnić sobie najlepszy efekt zabiegu zamykania naczynek lub zabiegu usuwania włókniaków lub brodawek, po wykonaniu elektrokoagulacji należy zastosować się do poniższych zaleceń:

  • należy unikać gorących kąpieli, sauny, solarium, a także pobytu na basenie – każda sytuacja, która może podnosić temperatury skóry jest niewskazana,
  • należy unikać bardzo niskiej temperatury – takie samo zalecenie dotyczy niskich temperatur, pod wpływem których również dochodzi do rozszerzenia naczynek w skórze,
  • należy unikać dużego wysiłku fizycznego – zwiększone ciśnienie krwi nie jest pożądane,
  • należy miejscowo zastosować krem łagodzący,
  • nie należy rozdrapywać niewielkich strupków, które mogą pojawić się w miejscu przykładania elektrody do skóry,
  • należy chronić skórę przed słońcem i stosować krem z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi.
Zamykanie naczynek LAMPROBE

Cennik zabiegu zamykania naczynek i usuwania włókniaków

HaRo Laser SPA Sosnowiec

Pojedyncze naczynko - pojedyncza zmiana

120 pln

Nos

299 pln

Policzki

399 pln

Włókniaki do 5 sztuk

100 pln

Włókniaki do 10 sztuk

200 pln