Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Haro Laser SPA / Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Laseroterapia laserem pikosekundowym

w HaRo Laser SPA w Sosnowcu

Jeden z najskuteczniejszych i najefektywniejszych laserów na rynku – laser picosekundowy to nowoczesne urządzenie do skutecznego usuwania niechcianych tatuaży i nieprawidłowo wykonanych makijaży permanentnych. Od pojawienia się na rynku zdetronizował w swojej skuteczności dotychczas wykorzystywany tradycyjny laser Q-Switch, którego działanie może prowadzić do powstawania blizn i przebarwień na skórze po wykonaniu zabiegu laserowego usuwania tatuaży i makijażu.

Zasada działania lasera pikosekundowego polega na rozbijaniu na drobny pył pigmentu w skórze, który następnie jest samodzielnie usuwany przez organizm. W zależności od głębokości, na jakiej jest barwnik, usunięciem pigmentu zajmie się układ limfatyczny lub makrofagi. Możliwość stosowania aż trzech długości fali sprawia, że usuwanie nawet kolorowego tatuażu nie jest problemem. Dodatkowo krótkie impulsy świetle to mniej bólu dla pacjenta, który nie postrzega zabiegu jako bolesnego. Precyzyjne skierowanie wiązki lasera i pikosekundowe jego działanie sprawiają, że cały zabieg jest bezpieczny, nie potrzebna jest rekonwalescencja, a ryzyko poparzeń zostało zminimalizowane.

Laseroterapia w HaRo Laser SPA Sosnowiec
Laser pikosekundowy to nie tylko laserowe usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego, ale również laserowe odmładzanie skóry i peeling węglowy!
Laserowe odmładzanie skóry
Laserowe usuwanie tatuaży

Laserowe usuwanie tatuażu

Tatuaż to małe dzieło sztuki i takim może być, jeśli zostanie wykonany przez profesjonalistę. Niestety błędnie wykonany, przez osobę bez wiedzy i doświadczenia, może oznaczać dla posiadacza konieczność jego usunięcia. Dotychczas proces usuwania tatuażu był skomplikowany, bolesny i wymagał wielokrotnego powtarzania całej procedury. Poza tym efekty często nie były satysfakcjonujące, a przez konieczność poddania się kilku sesjom zabiegów usuwanie tatuażu było kosztowne. Jeszcze jakiś czas temu jedyną metodą usunięcia, a często tylko rozjaśnienia, był laser Q-Switch, który jednak posiadał kilka wad. Jedną z nich jest konieczność wielokrotnego ponawiania procedury usuwania, a drugą efekty jego pracy na skórze. Laser Q-Switch opiera swoje działanie na efekcie termicznym, co może powodować oparzenia na skórze. Laser pikosekundowy, który posiadamy w naszym gabinecie kosmetycznym, działa za pomocą fali akustycznej, która docierając do cząsteczek pigmentu sprawia, że poprzez wzrost ciśnienia zostają one rozerwane, a następnie wydalone poza organizm.

Zastosowanie różnych długości fali (1064nm, 755nm, 532nm) sprawia, że usunięcie czarnego, a także kolorowego tatuażu jest możliwe, a obawy dotyczące uszkodzenia skóry w trakcie zabiegu, które wstrzymywały przed decyzją, bezzasadne. Niechciany, czy nieestetycznie wykonany tatuaż, można z powodzeniem usunąć ze skóry.

Ile zabiegów potrzebnych jest do usunięcia tatuażu laserem?

O ilości koniecznych zabiegów zdecyduje kosmetolog, po dokładnych oględzinach miejsca, które ma być poddane działaniu lasera picosekundowego. Na bezpłatnej konsultacji dowiesz się, jak przygotować się do zabiegu oraz ile zabiegów jest konieczne do usunięcia niechcianego tatuażu.

Czynniki wpływające na ilość koniecznych zabiegów:

 • wielkość tatuażu – im rozleglejszy rysunek do usunięcia, tym więcej zabiegów będzie potrzebne do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu. W przypadku obszernych tatuaży często w jednym zabiegu nie ma możliwości poddania działaniu lasera całego obszaru;
 • kolor – każdy kolor użyty do wykonania tatuażu usuwa się ze skóry inaczej. Pewne kolory będą szybciej znikać, a inne będą potrzebowały dodatkowych zabiegów;
 • technika wykonania – im głębsze było podanie barwnika, tym dłużej będzie trwało usuwanie go spod skóry.

Laserowe usuwanie tatuaży stosuje się również w przypadku, kiedy chcemy zmodyfikować posiadany tatuaż i delikatne wyblaknięcie pigmentu będzie pomocne. O tym, jakiego efektu się spodziewasz, poinformuj operatora urządzenia na konsultacji.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Nieprawidłowo wykonany makijaż permanentny, w postaci źle dobranego koloru tuszu, czy też nieestetycznego wykonania to problem dla osoby, która poddała się z założenia upiększającemu zabiegowi, a osiągnięty rezultat nie okazała się tym, na jaki liczyła. Zabieg makijażu permanentnego to procedura, w której trzeba mieć duże zaufanie dla wykonującego makijaż. Efekt zazwyczaj widzi się dopiero po wykonaniu pigmentacji, a na ostateczne rezultaty trzeba poczekać aż do wygojenia się rysunku. Dlatego decydując się na wykonanie zabiegu należy wnikliwie ocenić jakość pracy linergistki i makijaż wykonywać tylko w spełniających standardy higieniczne salonach.

Drugim problemem, oprócz źle wykonanego makijażu, jest zbyt głębokie wprowadzenie pigmentów do skóry. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, kiedy makijaż permanentny, który ma być widoczny na skórze przez okres mniej więcej 3-5 lat, nie znika. Jeśli do tego nie jesteśmy zadowoleni z efektu, to chcemy pozbyć się go ze skóry jak najszybciej i najlepiej bez uszczerbku dla wyglądu skóry twarzy.

Wszystkim borykającym się ze źle wykonanym makijażem permanentnym proponujemy zabieg laserowego usuwania makijażu permanentnego z użyciem lasera pikosekundowego. Trzy długości fali (1064nm, 755nm, 532nm) oraz technologia ultrakrótkich impulsów pozwalają usunąć barwniki ze skóry bez narażania jej na poparzenia, blizny czy powstanie nieestetycznych przebarwień. Zastosowanie pikosekundowej wiązki lasera pozwala na wykorzystanie w urządzeniu efektu fotomechanicznego, a nie termicznego, jak w przypadku laser Q-Switch. Laser picosekundowy daje szybsze efekty oraz mniejsze efekty uboczne.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień, plam soczewicowatych i piegów

Laser neodymowo-yagowy, jakim jest laser picosekundowy Pico PMU, to jeden z najskuteczniejszych laserów do usuwania przebarwień, plam soczewicowatych, czy blizn potrądzikowych. W HaRo Laser SPA posiadamy laser pikosekundowy, który pozwala usunąć przebarwienia na skórze twarzy, dłoniach, czy dekolcie.  Zastosowanie lasera picosekudnowego to bezpieczeństwo dla pacjenta i jego zwiększony komfort w trakcie zabiegu. Czas podawania impulsu (wiązki lasera) do skóry jest minimalny, a dodatkowo działanie opiera się na fali akustycznej, a nie na termolizie.  Możliwość ustawienia indywidualnych parametrów pozwala dopasować działanie urządzenia do konkretnego przypadku, co skutkuje osiągnięciem najlepszych rezultatów.

Warto pamiętać, że usuwanie przebarwień to proces złożony, a efekty są uzależnione od kilku czynników m.in. od głębokości, na jakiej znajduje się barwnik w skórze, czyli melanina.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego

Przed wykonaniem każdego zabiegu z użyciem lasera należy wnikliwie zapoznać się z przeciwwskazaniami do poddania się laseroterapii i w razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultować się z kosmetologiem lub, w przypadku posiadania chorób stałych, ze swoim lekarzem prowadzącym.

Przeciwwskazania do wykonania laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego:

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • świeża opalenizna;
 • przyjmowanie leków (np. retinoidy, antybiotyki) lub ziół uwrażliwiających na światło (np. dziurawiec, rumianek);
 • bielactwo;
 • łuszczyca;
 • padaczka;
 • atopowe zapalenie skóry;
 • cukrzyca;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków rozrzedzających krew;
 • nadciśnienie, choroby serca, rozrusznik;
 • żółtaczka, przeszczep wątroby, choroby wątroby;
 • skłonność do blizn przyrosłych, hipertroficznych;
 • nowotwory;
 • zarażenie wirusem HIV, AIDS;
 • żółtaczka typu B i C;
 • przyjmowanie Accutanu;
 • stosowanie sterydów miejscowo i ogólnie;
 • antybiotykoterapia (miesiąc po zakończeniu terapii);
 • aktywne infekcje i stany zapalne skóry;
 • stosowanie leków i/lub kosmetyków z witaminą A (retinoidy – retinol, retinal, tretynoina);
 • stosowanie leków ibuprofen, ketonal itd.
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego, tatuaży i przebarwień

Cennik usuwania tatuażu i makijażu permanentnego

HaRo Laser SPA Sosnowiec
Usuwanie makijażu permanentnego
199 PLN
Usuwanie tatuażu do 5 cm2
249 pln
Usuwanie tatuażu do 15 cm2
349 pln
Usuwanie tatuażu do 25 cm2
449 pln
Usuwanie tatuażu powyżej 25 cm2
wycena indywidualna

Usuwanie przebarwień

Czoło
349 PLN
Dekolt
499 PLN
Grzbiety rąk
399 PLN
Policzki
399 PLN
Szyja
399 PLN
Twarz
799 PLN