Mezoterapia

Haro Laser SPA / Mezoterapia

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to rodzaj zabiegu odmładzającego, który polega na wstrzykiwaniu do skóry małymi dawkami substancji leczniczych – kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin, koktajli odżywczych – w miejsca objęte danym problemem estetycznym. Mezoterapia igłowa stosowana jest w celu rewitalizacji, odmładzania i liftingowania skóry.

Już po pierwszym zabiegu widoczne są pierwsze efekty w postaci poprawy kondycji, elastyczności i gładkości skóry. Zanikają również drobne zmarszczki, a te głębsze ulegają spłyceniu.

Zwykle mezoterapii poddawane są takie partie ciała jak: twarz, szyja, dekolt, dłonie.
Zabiegi mezoterapii igłowej są pierwszym krokiem w poprawianiu kondycji i wyglądu skóry, jej odmłodzenia oraz rewitalizacji, a także doskonałym uzupełnieniem przy stosowaniu wypełniaczy, botoksu i laserów. Stosowane są również w leczeniu cellulitu i redukcji tkanki tłuszczowej oraz do zapobiegania wypadaniu włosów.

Wskazania do zabiegu:

  • profilaktyka przeciwzmarszczkowa;
  • spłycenie zmarszczek twarzy, szyi, dekoltu;
  • biorewitalizacja skóry;
  • skóra odwodniona, przesuszona;
  • rozstępy, blizny;
  • wypadanie włosów;

Efekty po zabiegu:

  • lepsze dotlenienie i odżywienie komórek skóry, poprawa mikrokrążenia;
  • stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny;
  • pobudzenie regeneracji skóry;
  • powstanie nowych naczyń krwionośnych;
  • poprawa nawilżenia i odżywienia skóry;

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • Alergia na preparaty stosowane w trakcie zabiegu;
  • Ciąża i okres karmienia;
  • Infekcje skórne;
  • Skóra źle tolerująca iniekcje;
  • Choroba nowotworowa;
  • Stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (np. Aspiryny);

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa może być wykonana za pomocą derma rollerów lub urządzenia dr. Pen.

Derma roller posiada na swojej powierzchni małe igiełki wykonane ze stali chirurgicznej lub stopów tytanu. Są one bardzo cienkie, ułożone w kilku rzędach i mogą mieć różną długość. Dr.Pen to urządzenie, które wyposażone jest w sterylny, jednorazowy kartridż z cieniutkimi igłami ze stali chirurgicznej, których zadaniem jest precyzyjne nakłucie skóry poddanej zabiegowi. W zależności od stanu skóry i celów zabiegowych kosmetolog wykorzystuje konkretny typ kartridża.  Zarówno derma rollery, jak i dr.Pen służą do kontrolowanego uszkodzenia skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie.

Metoda ta określana jest często mianem terapii indukującej tworzenie się kolagenu (ang. CIT – Collagen Induction Therapy), ponieważ stymulacja skóry właściwej przy pomocy rollera prowadzi do powstawania w niej nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz jej następczą przebudowę (remodelling), regenerację i odmłodzenie.

Nakłuwanie skóry za pomocą igieł o odpowiedniej długości powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek. Czynniki wzrostu uwalniane w skórze przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się jej komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Pobudzają tworzenie się kolagenu typu I, elastyny, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników macierzy międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na poprawę mikrokrążenia w skórze. Inicjują zatem i przyśpieszają procesy autoregeneracji i odbudowy tkanek, promując naturalne, ozdrowieńcze mechanizmy naszego organizmu.

Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu. Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowane nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach – przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.

Czas trwania zabiegu: 90 min

Mezoterapia kwasem hialuronowym

Mezoterapia kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja w kosmetyce estetycznej, po którą chętnie sięgają kosmetolodzy oraz lekarze medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy to polisacharyd, który naturalnie występuje w naszej skórze. Niestety z wiekiem jego ilość wewnątrz tkanek maleje, a tym samym pojawia się wiotkość i suchość skóry, którą z biegiem czasu coraz wyraźniej zauważamy na swojej skórze.
Najważniejszą zaletą kwasu hialuronowego jest ponadprzeciętna zdolność do wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu wiąże ok. 250 cząsteczek wody, czyli 1 gram kwasu potrafi związać ok. 6 litrów wody. Dodatkowo, jako substancja naturalnie występująca w skórze, kwas ten jest bezpieczny i wykorzystywany również w innych dziedzinach medycyny.
Cudowne, higroskopijne właściwości kwasu hialuronowego wykorzystywane są w mezoterapii kwasem hialuronowym, w trakcie której wykorzystywany jest doskonale nawilżający, napinający skórę i likwidujący niewielkie zmarszczki nieusieciowany kwas hialuronowy. HA wstrzykiwany jest pod skórę w formie niewielkich depozytów, z których następnie nawilża skórę, pobudza jej komórki do rewitalizacji i zagęszczenia. Czas rozpadu i wchłonięcia to 2-3 dni. Przez ten czas pod skórą mogą być wyczuwalne niewielkie grudki.
Po zabiegu mezoterapii kwasem może występować niewielkie zaczerwienie, ból i obrzęk.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Wampirzy lifting

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg, który bardzo szybko zdobył ogromną popularność wśród pacjentek zainteresowanych skutecznym odmładzaniem skóry, poprawą jej wyglądu, likwidacją rozstępów oraz blizn. Osoby poddające się zabiegom mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wskazują, że jest to zabieg idealny dla osób, które reagują alergicznie na inne preparaty stosowane do odmładzania skóry.

Warto wspomnieć, czym jest zabieg z osoczem bogatopłytkowym, jak wygląda i skąd taka  duża jego popularność w medycynie estetycznej. Ten typ mezoterapii wykonywany jest z użyciem osocza z krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta poddawanego zabiegowi. Na początku zabiegu pobierana jest niewielka ilość krwi, która po odwirowaniu zostaje wstrzyknięta w obszar poddany zabiegowi. Sam zabieg trwa kilka minut, a po nim mogą pojawić się siniaki, ale ich obecność będzie sprawą bardzo indywidualną.

Płytki krwi zawarte w osoczu zawierają szereg czynników wzrostu, które w naturalny sposób stymulują skórę do naprawy. Wstrzyknięte osocze bogatopłytkowe stymuluję skórę do tworzenia nowych połączeń kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, zwiększa się jej gęstość. Poza tym wytworzone są nowe naczynia krwionośne, które znacząco wpływają na odżywienie skóry oraz jej dotlenienie.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia fibryną bogatopłytkową

Mezoterapia fibryną bogatopłytkową to zabieg podobny w przebiegu do mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, ale działanie fibryny jest inne. Fibryna zawiera płytki krwi, leukocyty, czyli krwinki białe oraz komórki macierzyste, które odpowiadają za inicjowanie procesów naprawczych w skórze. Jej działanie, w porównaniu do osocza jest wolniejsze, dlatego na efekty wypełnienia i wygładzenia skóry trzeba troszkę dłużej czekać. Jednakże odbudowa skóry jest głębsza, a odmładzający wpływ na wygląd skóry utrzymuje się nawet 4 miesiące, co jest największą zaletą mezoterapii fibryną.

Fibryna jest pozyskiwana z krwi klienta, dlatego jest również doskonałą alternatywą dla kwasu hialuronowego oraz innych preparatów do odmładzania skóry, na które klienci mogą reagować alergicznie. Część osób preferuje również stosowanie naturalnych materiałów jako wypełniacze, dlatego fibryna jest dla nich doskonałą alternatywą i dobrym wyborem.

Podobnie jak osocze, fibrynę otrzymuje się poprzez odwirowanie krwi pobranej bezpośrednio z żyły, a następnie w krótkim czasie po odwirowaniu podanie jej przez strzykawkę pod skórę. Ilość pobranej krwi jest niewielka, a sam zabieg mezoterapii praktycznie bezbolesny.

Zabieg trwa kilka minut, po nim mogą pojawić się niewielkie siniaki, ale nie ma przeciwwskazań, aby bezpośrednio po iniekcji fibryny powrócić do codziennej aktywności.

Mezoterapia preparatem estGen

Terapia komórkowa

Gdy bioinżynieria i kosmetologia łączą swoje siły powstaje produkt o unikalnych i wyjątkowych właściwościach. Tak jak w przypadku estGen, który wykorzystując naturalne mechanizmy rewitalizacji skóry, poddaje ją kompleksowej odbudowie i regeneracji. Zawarte w preparacie izolowane proteiny: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych sprawiają, że skóra odzyskuje swój blask i jędrność, zmarszczki stają się mniej widoczne, a przebarwienia redukują się. Połączenie estGen z mikronakłuwaniem sprawia, że preparat jest podawany bezpośrednio do miejsc wymagających naprawy i rewitalizacji. Działając na głębsze warstwy skóry można uzyskać najlepsze efekty zwłaszcza w terapii blizn i rozstępów.

Zabiegi estGen zalecane są w przypadku łuszczycy, egzemy, atopii, trądziku pospolitego, przy odbudowie i zagęszczeniu skóry, przeciwstarzeniowo (anty-aging), blizn, przebarwień, rozstępów. trądziku różowatego, skóry wrażliwej i naczyniowej.

Aby uzyskać najlepsze efekty anti-ageing, zredukować blizny i rozstępy najlepiej wykonać serię zabiegów.

Jak wygląda zabieg preparatem estGen?

Preparat estGen może być podany do skóry na dwa różne sposoby. Pierwszym będzie mezoterapia mikroigłowa drPEN, a drugim – sonoforeza. Procedura zabiegowa w pierwszym i drugim przypadku będzie wyglądała inaczej. Podane preparatu poprzez mikronakłuwanie wygląda identycznie jak zabieg mezoterapii mikroigłowej. W jej trakcie estGen będzie wprowadzony przez cieniutkie igły w głąb skóry, a głębokość wkłucia będzie ustalona przez kosmetologa po konsultacji i dopasowana do kondycji skóry i celu zabiegu. W sonoforezie preparat zostanie wprowadzony ultradźwiękami. EstGen naniesiony na skórę kolistymi ruchami zostanie wmasowany przez kosmetologa w obszar poddawany zabiegowi.

Mezoterapia estGen
Estgen sosnowiec

Przeciwskazania i zalecenia po zabiegu estGen

PRZECIWSKAZANIA

Przeciwskazania do wykonania zabiegów estGen są identyczne jak w przypadku typowych zabiegów mikroigłowych. Najważniejszym z nich jest alergia na którykolwiek składnik preparatu, a także ciąża oraz okres karmienia piersią.

ZALECENIA POZABIEGOWE

  • nie zaleca się stosowania innych preparatów niż zalecone przez kosmetologa – przez 7 dni po zabiegu;
  • nie zaleca się stosowania preparatów kortykosteroidowych w okresie rekonwalescencji po zabiegu;
  • zalecana ścisła higiena (brak kontaktu z sierścią zwierząt, czyste i świeżo wyprane ręczniki do twarzy, a także poszewki oraz ubrania, które mogą stykać się z miejscem, na którym wykonano zabieg – do 72h po zabiegu;
  • należy powstrzymać się od strzyżenia i farbowania włosów;
  • unikać kąpieli słonecznych – do 3 tygodni po zabiegu;
  • stosować ochronę słoneczną aż do zakończenia procesu gojenia;
  • unikać ujemnych temperatur do 7 dni po zabiegu, np. krioterapii;
  • całkowity zakaz kąpieli w basenie oraz korzystania z sauny – przez min. 7 dni;
  • zakaz stosowania zabiegów podrażniających skórę – przez min. 7 dni;
  • nie zaleca się wykonania makijażu kolorowego – przez 24 godz. po zabiegu.

Stymulatory tkankowe NucleoFILL

Głęboka biostymulacja skóry

NucleoFILL to preparat firmy CROMA, którego działanie opiera się na głębokiej przebudowie skóry. Zabieg jest skierowany dla wszystkich, którzy potrzebują rewitalizacji, antyoksydacji oraz nawilżenia. Zawarte w preparacie polinukleotydy to fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, które są zgodne z tymi w naszej skórze, dlatego preparat jest bezpieczny i nie powoduje alergii. Pozornie można odnieść wrażenie, że NucleoFILL i kwas hialuronowy mają podobne działanie. Mimo iż efekty mogą być zbliżone, w przypadku NucleoFILL mówimy o uruchomieniu naturalnych procesów w skórze, które doprowadzą do liftingu i poprawy wyglądu skóry. Drugą różnicą jest czas pojawienia się efektów zabiegów. W przypadku NucleoFILL na ostateczny efekt w skórze i w wyglądzie trzeba poczekać nawet kilka tygodni, ale efekty, oczywiście w zależności od kondycji skóry i późniejszej pracy nad nią, będą utrzymywać się dłużej.

Działanie stymulatorów tkankowych NucleoFILL:

  • nawilżenie – polinukleotydy wiążą wodę, zapewniając dogłębne nawodnienie skórze i poprawę jej elastyczności. ten efekt jest praktycznie od razu po podaniu zauważalny;
  • antyoksydacja – zawarte w preparacie substancje czynne „wymiatają” wolne rodniki. Zabezpieczając tym samym skórę przed ich niszczącym działaniem;
  • lifting – nukleotydy pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu typu I i elastyny, efektem jest zagęszczenie oraz uniesienie skóry.

Ze względu na zgodność z komórkami skóry stymulatory tkankowe NucleoFILL to idealna alternatywa dla kwasu hialuronowego dla tych, którzy z różnych powodów nie chcą lub nie mogą stosować mezoterapii kwasem HA

Stymulacja tkankowa NucleoFILL Sosnowiec

Cennik zabiegów mezoterapii i stymulatorów

HaRo Laser SPA Sosnowiec

Mezoterapia mikroigłowa

dr PEN
twarz | szyja | dekolt (1 obszar)
pln 299
twarz + szyja
pln 349
twarz + szyja + dekolt
pln 399
rozstępy
pln 249

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

1 zabieg | 1 zabieg w pakiecie
Pakiet obejmuje 3 zabiegi
twarz
pln 599 | 549
twarz + szyja
pln 749 | 699
twarz, szyja + dekolt
pln 849 | 799
skóra głowy
pln 339 | 299

Mezoterapia fibryną bogatopłytkową

Pojedynczy zabieg
pln 399
PAKIET 3 ZABIEGÓW
pln 1099

Pakiet Fibryna + osocze

Cena pakietu (3 zabiegi)
pln 2199

Mezoterapia igłowa

kwas hialuronowy Hafiller Fine Lines 1,5ml
pln 359
Stymulator Jalupro Classic
pln 599
Stymulator Jalupro HMW
pln 699
Stymulator Jalupro Young Eye
pln 899
Stymulator Jalupro Superhydro
pln 899
Stymulator Guna Tissue
pln 399
Stymulator Karisma kolagen
pln 1000
Stymulator Xelarederm
pln 599
stymulator + kwas hialuronowy Neauvia 1 ml
pln 399
stymulator + kwas hialuronowy Neauvia 2,5 ml (twarz+szyja+dekolt)
pln 519
kwas hialuronowy Ejal 40 1x2ml
pln 599
kwas hialuronowy + peptydy Revofil AQUASHINE
pln 599
Mezoterapia skóry głowy
pln 299
Dr Cyj
pln 649

Zabieg odmładzający estGen

zabieg podstawowy
pln 229
Zabieg podstawowy z mezoterapią mikroigłową
pln 339
Zabieg rozszerzony z mezoterapią mikroigłową
pln 429
Zabieg estGen z radiofrekwencją mikroigłową ELLISYS DUO
pln 1600

Terapia blizn estGen

Blizna po cc (cesarskim cięciu)
pln 300
Rozstępy opracowywane z estGenem - mała okolica
pln 200
Rozstępy opracowywane z estGenem - duża okolica
pln 250
Blizny po trądziku - zabieg z DrPen'em - podstawowy
pln 299
Blizny po trądziku - zabieg z DrPen'em - rozszerzony
pln 349
Blizna po urazie/oparzeniu mała
pln 200
Blizna po urazie/oparzeniu średnia
pln 300
Blizna po urazie/oparzeniu duża
pln 400

Stymulatory tkankowe Nucleofill

Nucleofill Medium 1,5ml
pln 879
Nucleofill Strong 1,5ml
pln 899