Mezoterapia

Haro Laser SPA / Mezoterapia

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to rodzaj zabiegu odmładzającego, który polega na wstrzykiwaniu do skóry małymi dawkami substancji leczniczych – kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin, koktajli odżywczych – w miejsca objęte danym problemem estetycznym. Mezoterapia igłowa stosowana jest w celu rewitalizacji, odmładzania i liftingowania skóry.

Już po pierwszym zabiegu widoczne są pierwsze efekty w postaci poprawy kondycji, elastyczności i gładkości skóry. Zanikają również drobne zmarszczki, a te głębsze ulegają spłyceniu.

Zwykle mezoterapii poddawane są takie partie ciała jak: twarz, szyja, dekolt, dłonie.
Zabiegi mezoterapii igłowej są pierwszym krokiem w poprawianiu kondycji i wyglądu skóry, jej odmłodzenia oraz rewitalizacji, a także doskonałym uzupełnieniem przy stosowaniu wypełniaczy, botoksu i laserów. Stosowane są również w leczeniu cellulitu i redukcji tkanki tłuszczowej oraz do zapobiegania wypadaniu włosów.

Czas trwania zabiegu: 90 min

Wskazania do zabiegu:

 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa;
 • spłycenie zmarszczek twarzy, szyi, dekoltu;
 • biorewitalizacja skóry;
 • skóra odwodniona, przesuszona;
 • rozstępy, blizny;
 • wypadanie włosów;

Efekty po zabiegu:

 • lepsze dotlenienie i odżywienie komórek skóry, poprawa mikrokrążenia;
 • stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny;
 • pobudzenie regeneracji skóry;
 • powstanie nowych naczyń krwionośnych;
 • poprawa nawilżenia i odżywienia skóry;

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Alergia na preparaty stosowane w trakcie zabiegu;
 • Ciąża i okres karmienia;
 • Infekcje skórne;
 • Skóra źle tolerująca iniekcje;
 • Choroba nowotworowa;
 • stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (np. Aspiryny);

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa może być wykonana za pomocą derma rollerów lub urządzenia dr. Pen.

Derma roller posiada na swojej powierzchni małe igiełki wykonane ze stali chirurgicznej lub stopów tytanu. Są one bardzo cienkie, ułożone w kilku rzędach i mogą mieć różną długość. Dr.Pen to urządzenie, które wyposażone jest w 12 igieł, które nakłuwają skórę. Zarówno derma rollery, jak i dr.Pen służą do kontrolowanego uszkodzenia skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie.

Metoda ta określana jest często mianem terapii indukującej tworzenie się kolagenu (ang. CIT – Collagen Induction Therapy), ponieważ stymulacja skóry właściwej przy pomocy rollera prowadzi do powstawania w niej nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz jej następczą przebudowę (remodelling), regenerację i odmłodzenie.

Nakłuwanie skóry za pomocą igieł o odpowiedniej długości powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek. Czynniki wzrostu uwalniane w skórze przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się jej komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Pobudzają tworzenie się kolagenu typu I, elastyny, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników macierzy międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na poprawę mikrokrążenia w skórze. Inicjują zatem i przyśpieszają procesy autoregeneracji i odbudowy tkanek, promując naturalne, ozdrowieńcze mechanizmy naszego organizmu.

Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu. Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowane nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach – przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.

Czas trwania zabiegu: 90 min

permanentny fluid

Meso BB Glam

Nieskazitelna i promienna cera przez cały dzień? Bez nakładania podkładu, rozświetlacza lub wykonania pełnego makijażu?
Z naszą najnowszą propozycją Meso BB Glam, czyli innowacyjnym permanentnym fluidem to możliwe. Rewolucyjny i zdobywający coraz większą popularność zabieg z użyciem Dr Pen, który w precyzyjny i skrupulatny sposób nakłuwając skórę wprowadza specjalnie przygotowane serum o właściwościach kamuflujących niedoskonałości skóry, jak również silnie rewitalizujących i nawilżających.

Efektem wprowadzenia serum z pigmentami jest trwałe rozświetlenie skóry, ukrycie niedoskonałości takich jak przebarwienia, piegi oraz hiperpigmentacja, ujednolicenie kolorytu, a także korekta cieni pod oczami, które znacząco i negatywnie wpływają na ogólny odbiór wyglądu naszej twarzy.

Niewątpliwą zaletą zabiegu z użyciem serum Meso BB jest trwałość, szybki efekt oraz dodatkowo głęboka rewitalizacja skóry.
Ujednolicenie kolorytu skóry twarzy widoczne jest już po jednym zabiegu, a efekty zanikają stopniowo i w sposób przewidywalny, naturalnie słabnąc z czasem.

Zabieg Meso BB Glam pomoże w walce ze zmęczoną, matową oraz szarą skórą, która dodaje lat.

Preparat dostępny jest w jednym, uniwersalnym kolorze, który idealnie współgra z przeważającą większością fototypów w naszym kraju. Dostępny kolor nie posiada zbyt dużej ilości tonów żółtych lub różowych, tym samym będąc idealną propozycją zastępującą konieczność nakładania fluidu koloryzującego, czyli podkładu w codziennym makijażu twarzy.

Zabieg Meso BB Glam to zabieg gwiazd dostępny dla każdego! Zapraszamy do HaRo Laser SPA na zabiegi z Meso BB Glam!

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Wampirzy lifting

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg, który bardzo szybko zdobył ogromną popularność wśród pacjentek zainteresowanych skutecznym odmładzaniem skóry, poprawą jej wyglądu, likwidacją rozstępów oraz blizn. Osoby poddające się zabiegom mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wskazują, że jest to zabieg idealny dla osób, które reagują alergicznie na inne preparaty stosowane do odmładzania skóry.

Warto wspomnieć, czym jest zabieg z osoczem bogatopłytkowym, jak wygląda i skąd taka  duża jego popularność w medycynie estetycznej. Ten typ mezoterapii wykonywany jest z użyciem osocza z krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta poddawanego zabiegowi. Na początku zabiegu pobierana jest niewielka ilość krwi, która po odwirowaniu zostaje wstrzyknięta w obszar poddany zabiegowi. Sam zabieg trwa kilka minut, a po nim mogą pojawić się siniaki, ale ich obecność będzie sprawą bardzo indywidualną.

Płytki krwi zawarte w osoczu zawierają szereg czynników wzrostu, które w naturalny sposób stymulują skórę do naprawy. Wstrzyknięte osocze bogatopłytkowe stymuluję skórę do tworzenia nowych połączeń kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, zwiększa się jej gęstość. Poza tym wytworzone są nowe naczynia krwionośne, które znacząco wpływają na odżywienie skóry oraz jej dotlenienie.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym Sosnowiec

Mezoterapia fibryną bogatopłytkową

Mezoterapia fibryną bogatopłytkową to zabieg podobny w przebiegu do mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, ale działanie fibryny jest inne. Fibryna zawiera płytki krwi, leukocyty, czyli krwinki białe oraz komórki macierzyste, które odpowiadają za inicjowanie procesów naprawczych w skórze. Jej działanie, w porównaniu do osocza jest wolniejsze, dlatego na efekty wypełnienia i wygładzenia skóry trzeba troszkę dłużej czekać. Jednakże odbudowa skóry jest głębsza, a odmładzający wpływ na wygląd skóry utrzymuje się nawet 4 miesiące, co jest największą zaletą mezoterapii fibryną.

Fibryna jest pozyskiwana z krwi klienta, dlatego jest również doskonałą alternatywą dla kwasu hialuronowego oraz innych preparatów do odmładzania skóry, na które klienci mogą reagować alergicznie. Część osób preferuje również stosowanie naturalnych materiałów jako wypełniacze, dlatego fibryna jest dla nich doskonałą alternatywą i dobrym wyborem.

Podobnie jak osocze, fibrynę otrzymuje się poprzez odwirowanie krwi pobranej bezpośrednio z żyły, a następnie w krótkim czasie po odwirowaniu podanie jej przez strzykawkę pod skórę. Ilość pobranej krwi jest niewielka, a sam zabieg mezoterapii praktycznie bezbolesny.

Zabieg trwa kilka minut, po nim mogą pojawić się niewielkie siniaki, ale nie ma przeciwwskazań, aby bezpośrednio po iniekcji fibryny powrócić do codziennej aktywności.

Mezoterapia kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja w kosmetyce estetycznej, po którą chętnie sięgają kosmetolodzy oraz lekarze medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy to polisacharyd, który naturalnie występuje w naszej skórze. Niestety z wiekiem jego ilość wewnątrz tkanek maleje, a tym samym pojawia się wiotkość i suchość skóry, którą z biegiem czasu coraz wyraźniej zauważamy na swojej skórze.
Najważniejszą zaletą kwasu hialuronowego jest ponadprzeciętna zdolność do wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu wiąże ok. 250 cząsteczek wody, czyli 1 gram kwasu potrafi związać ok. 6 litrów wody. Dodatkowo, jako substancja naturalnie występująca w skórze, kwas ten jest bezpieczny i wykorzystywany również w innych dziedzinach medycyny.
Cudowne, higroskopijne właściwości kwasu hialuronowego wykorzystywane są w mezoterapii kwasem hialuronowym, w trakcie której wykorzystywany jest doskonale nawilżający, napinający skórę i likwidujący niewielkie zmarszczki nieusieciowany kwas hialuronowy. HA wstrzykiwany jest pod skórę w formie niewielkich depozytów, z których następnie nawilża skórę, pobudza jej komórki do rewitalizacji i zagęszczenia. Czas rozpadu i wchłonięcia to 2-3 dni. Przez ten czas pod skórą mogą być wyczuwalne niewielkie grudki.
Po zabiegu mezoterapii kwasem może występować niewielkie zaczerwienie, ból i obrzęk.

Mezoterapia kwasem hialuronowym

Cennik zabiegów kosmetycznych

HaRo Laser SPA Sosnowiec

Mezoterapia bezigłowa

twarz
130 PLN
szyja
150 PLN
dekolt
180 PLN

Mezoterapia mikroigłowa Dermaroller

uda + pośladki
250 PLN

Mezoterapia mikroigłowa

dr PEN
twarz | szyja | dekolt (1 obszar)
249 PLN
twarz + szyja
299 PLN
twarz + szyja + dekolt
349 PLN
plecy rozstępy
250 PLN
Znieczulenie na życzenie klienta twarz | szyja | dekolt
45 PLN

Zabieg Meso BB Glam

1 zabieg
249 PLN
3 zabiegi
599 PLN
4 zabiegi
748 PLN

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

1 zabieg | pakiet 3 zabiegów
twarz
599 PLN | 1497 PLN
twarz + szyja
749 PLN | 1899 PLN
twarz, szyja + dekolt
849 PLN | 2159 PLN
skóra głowy
299 PLN | 749 PLN

Mezoterapia fibryną bogatopłytkową

Pojedynczy zabieg
349 PLN
pakiet 3 zabiegów
899 PLN

Pakiet Fibryna + osocze

Cena pakietu (3 zabiegi)
1990 PLN

Mezoterapia igłowa

kwasem hialuronowym Hafiller Fine Lines 1ml
309 PLN
kwasem hialuronowym Hafiller Fine Lines 1,5ml
349 PLN
Mezoterapia koktajlem
269 PLN
skóry głowy Dermaheal HL
150 PLN
Mezoterapia Igłowa - Aqua30
369 PLN