Mezoterapia

Haro Laser SPA / Mezoterapia

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to rodzaj zabiegu odmładzającego, który polega na wstrzykiwaniu do skóry małymi dawkami substancji leczniczych – kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin, koktajli odżywczych – w miejsca objęte danym problemem estetycznym. Mezoterapia igłowa stosowana jest w celu rewitalizacji, odmładzania i liftingowania skóry.

Już po pierwszym zabiegu widoczne są pierwsze efekty w postaci poprawy kondycji, elastyczności i gładkości skóry. Zanikają również drobne zmarszczki, a te głębsze ulegają spłyceniu.

Zwykle mezoterapii poddawane są takie partie ciała jak: twarz, szyja, dekolt, dłonie.
Zabiegi mezoterapii igłowej są pierwszym krokiem w poprawianiu kondycji i wyglądu skóry, jej odmłodzenia oraz rewitalizacji, a także doskonałym uzupełnieniem przy stosowaniu wypełniaczy, botoksu i laserów. Stosowane są również w leczeniu cellulitu i redukcji tkanki tłuszczowej oraz do zapobiegania wypadaniu włosów.

Wskazania do zabiegu:

 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa;
 • spłycenie zmarszczek twarzy, szyi, dekoltu;
 • biorewitalizacja skóry;
 • skóra odwodniona, przesuszona;
 • rozstępy, blizny;
 • wypadanie włosów;

Efekty po zabiegu:

 • lepsze dotlenienie i odżywienie komórek skóry, poprawa mikrokrążenia;
 • stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny;
 • pobudzenie regeneracji skóry;
 • powstanie nowych naczyń krwionośnych;
 • poprawa nawilżenia i odżywienia skóry;

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Alergia na preparaty stosowane w trakcie zabiegu;
 • Ciąża i okres karmienia;
 • Infekcje skórne;
 • Skóra źle tolerująca iniekcje;
 • Choroba nowotworowa;
 • Stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (np. Aspiryny);

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa może być wykonana za pomocą derma rollerów lub urządzenia dr. Pen.

Derma roller posiada na swojej powierzchni małe igiełki wykonane ze stali chirurgicznej lub stopów tytanu. Są one bardzo cienkie, ułożone w kilku rzędach i mogą mieć różną długość. Dr.Pen to urządzenie, które wyposażone jest w sterylny, jednorazowy kartridż z cieniutkimi igłami ze stali chirurgicznej, których zadaniem jest precyzyjne nakłucie skóry poddanej zabiegowi. W zależności od stanu skóry i celów zabiegowych kosmetolog wykorzystuje konkretny typ kartridża.  Zarówno derma rollery, jak i dr.Pen służą do kontrolowanego uszkodzenia skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie.

Metoda ta określana jest często mianem terapii indukującej tworzenie się kolagenu (ang. CIT – Collagen Induction Therapy), ponieważ stymulacja skóry właściwej przy pomocy rollera prowadzi do powstawania w niej nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz jej następczą przebudowę (remodelling), regenerację i odmłodzenie.

Nakłuwanie skóry za pomocą igieł o odpowiedniej długości powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek. Czynniki wzrostu uwalniane w skórze przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się jej komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Pobudzają tworzenie się kolagenu typu I, elastyny, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników macierzy międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na poprawę mikrokrążenia w skórze. Inicjują zatem i przyśpieszają procesy autoregeneracji i odbudowy tkanek, promując naturalne, ozdrowieńcze mechanizmy naszego organizmu.

Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu. Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowane nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach – przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.

Czas trwania zabiegu: 90 min

permanentny fluid

Meso BB Glam

Nieskazitelna i promienna cera przez cały dzień? Bez nakładania podkładu, rozświetlacza lub wykonania pełnego makijażu?
Z naszą najnowszą propozycją Meso BB Glam, czyli innowacyjnym permanentnym fluidem to możliwe. Rewolucyjny i zdobywający coraz większą popularność zabieg z użyciem Dr Pen, który w precyzyjny i skrupulatny sposób nakłuwając skórę wprowadza specjalnie przygotowane serum o właściwościach kamuflujących niedoskonałości skóry, jak również silnie rewitalizujących i nawilżających.

Efektem wprowadzenia serum z pigmentami jest trwałe rozświetlenie skóry, ukrycie niedoskonałości takich jak przebarwienia, piegi oraz hiperpigmentacja, ujednolicenie kolorytu, a także korekta cieni pod oczami, które znacząco i negatywnie wpływają na ogólny odbiór wyglądu naszej twarzy.

Niewątpliwą zaletą zabiegu z użyciem serum Meso BB jest trwałość, szybki efekt oraz dodatkowo głęboka rewitalizacja skóry.
Ujednolicenie kolorytu skóry twarzy widoczne jest już po jednym zabiegu, a efekty zanikają stopniowo i w sposób przewidywalny, naturalnie słabnąc z czasem.

Zabieg Meso BB Glam pomoże w walce ze zmęczoną, matową oraz szarą skórą, która dodaje lat.

Preparat dostępny jest w jednym, uniwersalnym kolorze, który idealnie współgra z przeważającą większością fototypów w naszym kraju. Dostępny kolor nie posiada zbyt dużej ilości tonów żółtych lub różowych, tym samym będąc idealną propozycją zastępującą konieczność nakładania fluidu koloryzującego, czyli podkładu w codziennym makijażu twarzy.

Zabieg Meso BB Glam to zabieg gwiazd dostępny dla każdego! Zapraszamy do HaRo Laser SPA na zabiegi z Meso BB Glam!

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Wampirzy lifting

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg, który bardzo szybko zdobył ogromną popularność wśród pacjentek zainteresowanych skutecznym odmładzaniem skóry, poprawą jej wyglądu, likwidacją rozstępów oraz blizn. Osoby poddające się zabiegom mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wskazują, że jest to zabieg idealny dla osób, które reagują alergicznie na inne preparaty stosowane do odmładzania skóry.

Warto wspomnieć, czym jest zabieg z osoczem bogatopłytkowym, jak wygląda i skąd taka  duża jego popularność w medycynie estetycznej. Ten typ mezoterapii wykonywany jest z użyciem osocza z krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta poddawanego zabiegowi. Na początku zabiegu pobierana jest niewielka ilość krwi, która po odwirowaniu zostaje wstrzyknięta w obszar poddany zabiegowi. Sam zabieg trwa kilka minut, a po nim mogą pojawić się siniaki, ale ich obecność będzie sprawą bardzo indywidualną.

Płytki krwi zawarte w osoczu zawierają szereg czynników wzrostu, które w naturalny sposób stymulują skórę do naprawy. Wstrzyknięte osocze bogatopłytkowe stymuluję skórę do tworzenia nowych połączeń kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, zwiększa się jej gęstość. Poza tym wytworzone są nowe naczynia krwionośne, które znacząco wpływają na odżywienie skóry oraz jej dotlenienie.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia fibryną bogatopłytkową

Mezoterapia fibryną bogatopłytkową to zabieg podobny w przebiegu do mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, ale działanie fibryny jest inne. Fibryna zawiera płytki krwi, leukocyty, czyli krwinki białe oraz komórki macierzyste, które odpowiadają za inicjowanie procesów naprawczych w skórze. Jej działanie, w porównaniu do osocza jest wolniejsze, dlatego na efekty wypełnienia i wygładzenia skóry trzeba troszkę dłużej czekać. Jednakże odbudowa skóry jest głębsza, a odmładzający wpływ na wygląd skóry utrzymuje się nawet 4 miesiące, co jest największą zaletą mezoterapii fibryną.

Fibryna jest pozyskiwana z krwi klienta, dlatego jest również doskonałą alternatywą dla kwasu hialuronowego oraz innych preparatów do odmładzania skóry, na które klienci mogą reagować alergicznie. Część osób preferuje również stosowanie naturalnych materiałów jako wypełniacze, dlatego fibryna jest dla nich doskonałą alternatywą i dobrym wyborem.

Podobnie jak osocze, fibrynę otrzymuje się poprzez odwirowanie krwi pobranej bezpośrednio z żyły, a następnie w krótkim czasie po odwirowaniu podanie jej przez strzykawkę pod skórę. Ilość pobranej krwi jest niewielka, a sam zabieg mezoterapii praktycznie bezbolesny.

Zabieg trwa kilka minut, po nim mogą pojawić się niewielkie siniaki, ale nie ma przeciwwskazań, aby bezpośrednio po iniekcji fibryny powrócić do codziennej aktywności.

Mezoterapia kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja w kosmetyce estetycznej, po którą chętnie sięgają kosmetolodzy oraz lekarze medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy to polisacharyd, który naturalnie występuje w naszej skórze. Niestety z wiekiem jego ilość wewnątrz tkanek maleje, a tym samym pojawia się wiotkość i suchość skóry, którą z biegiem czasu coraz wyraźniej zauważamy na swojej skórze.
Najważniejszą zaletą kwasu hialuronowego jest ponadprzeciętna zdolność do wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu wiąże ok. 250 cząsteczek wody, czyli 1 gram kwasu potrafi związać ok. 6 litrów wody. Dodatkowo, jako substancja naturalnie występująca w skórze, kwas ten jest bezpieczny i wykorzystywany również w innych dziedzinach medycyny.
Cudowne, higroskopijne właściwości kwasu hialuronowego wykorzystywane są w mezoterapii kwasem hialuronowym, w trakcie której wykorzystywany jest doskonale nawilżający, napinający skórę i likwidujący niewielkie zmarszczki nieusieciowany kwas hialuronowy. HA wstrzykiwany jest pod skórę w formie niewielkich depozytów, z których następnie nawilża skórę, pobudza jej komórki do rewitalizacji i zagęszczenia. Czas rozpadu i wchłonięcia to 2-3 dni. Przez ten czas pod skórą mogą być wyczuwalne niewielkie grudki.
Po zabiegu mezoterapii kwasem może występować niewielkie zaczerwienie, ból i obrzęk.

Mezoterapia kwasem hialuronowym
Mezoterapia estGen

Mezoterapia preparatem estGen

Terapia komórkowa

Gdy bioinżynieria i kosmetologia łączą swoje siły powstaje produkt o unikalnych i wyjątkowych właściwościach. Tak jak w przypadku estGen, który wykorzystując naturalne mechanizmy rewitalizacji skóry, poddaje ją kompleksowej odbudowie i regeneracji. Zawarte w preparacie izolowane proteiny: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych sprawiają, że skóra odzyskuje swój blask i jędrność, zmarszczki stają się mniej widoczne, a przebarwienia redukują się. Połączenie estGen z mikronakłuwaniem sprawia, że preparat jest podawany bezpośrednio do miejsc wymagających naprawy i rewitalizacji. Działając na głębsze warstwy skóry można uzyskać najlepsze efekty zwłaszcza w terapii blizn i rozstępów.

Zabiegi estGen zalecane są w przypadku łuszczycy, egzemy, atopii, trądziku pospolitego, przy odbudowie i zagęszczeniu skóry, przeciwstarzeniowo (anty-aging), blizn, przebarwień, rozstępów. trądziku różowatego, skóry wrażliwej i naczyniowej.

Aby uzyskać najlepsze efekty anti-ageing, zredukować blizny i rozstępy najlepiej wykonać serię zabiegów.

Jak wygląda zabieg preparatem estGen?

Preparat estGen może być podany do skóry na dwa różne sposoby. Pierwszym będzie mezoterapia mikroigłowa drPEN, a drugim – sonoforeza. Procedura zabiegowa w pierwszym i drugim przypadku będzie wyglądała inaczej. Podane preparatu poprzez mikronakłuwanie wygląda identycznie jak zabieg mezoterapii mikroigłowej. W jej trakcie estGen będzie wprowadzony przez cieniutkie igły w głąb skóry, a głębokość wkłucia będzie ustalona przez kosmetologa po konsultacji i dopasowana do kondycji skóry i celu zabiegu. W sonoforezie preparat zostanie wprowadzony ultradźwiękami. EstGen naniesiony na skórę kolistymi ruchami zostanie wmasowany przez kosmetologa w obszar poddawany zabiegowi.

Przeciwskazania i zalecenia po zabiegu estGen

PRZECIWSKAZANIA

Przeciwskazania do wykonania zabiegów estGen są identyczne jak w przypadku typowych zabiegów mikroigłowych. Najważniejszym z nich jest alergia na którykolwiek składnik preparatu, a także ciąża oraz okres karmienia piersią.

ZALECENIA POZABIEGOWE

 • nie zaleca się stosowania innych preparatów niż zalecone przez kosmetologa – przez 7 dni po zabiegu;
 • nie zaleca się stosowania preparatów kortykosteroidowych w okresie rekonwalescencji po zabiegu;
 • zalecana ścisła higiena (brak kontaktu z sierścią zwierząt, czyste i świeżo wyprane ręczniki do twarzy, a także poszewki oraz ubrania, które mogą stykać się z miejscem, na którym wykonano zabieg – do 72h po zabiegu;
 • należy powstrzymać się od strzyżenia i farbowania włosów;
 • unikać kąpieli słonecznych – do 3 tygodni po zabiegu;
 • stosować ochronę słoneczną aż do zakończenia procesu gojenia;
 • unikać ujemnych temperatur do 7 dni po zabiegu, np. krioterapii;
 • całkowity zakaz kąpieli w basenie oraz korzystania z sauny – przez min. 7 dni;
 • zakaz stosowania zabiegów podrażniających skórę – przez min. 7 dni;
 • nie zaleca się wykonania makijażu kolorowego – przez 24 godz. po zabiegu.
Estgen sosnowiec
Stymulacja tkankowa NucleoFILL Sosnowiec

Stymulatory tkankowe NucleoFILL

Głęboka biostymulacja skóry

NucleoFILL to preparat firmy CROMA, którego działanie opiera się na głębokiej przebudowie skóry. Zabieg jest skierowany dla wszystkich, którzy potrzebują rewitalizacji, antyoksydacji oraz nawilżenia. Zawarte w preparacie polinukleotydy to fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, które są zgodne z tymi w naszej skórze, dlatego preparat jest bezpieczny i nie powoduje alergii. Pozornie można odnieść wrażenie, że NucleoFILL i kwas hialuronowy mają podobne działanie. Mimo iż efekty mogą być zbliżone, w przypadku NucleoFILL mówimy o uruchomieniu naturalnych procesów w skórze, które doprowadzą do liftingu i poprawy wyglądu skóry. Drugą różnicą jest czas pojawienia się efektów zabiegów. W przypadku NucleoFILL na ostateczny efekt w skórze i w wyglądzie trzeba poczekać nawet kilka tygodni, ale efekty, oczywiście w zależności od kondycji skóry i późniejszej pracy nad nią, będą utrzymywać się dłużej.

Działanie stymulatorów tkankowych NucleoFILL:

 • nawilżenie – polinukleotydy wiążą wodę, zapewniając dogłębne nawodnienie skórze i poprawę jej elastyczności. ten efekt jest praktycznie od razu po podaniu zauważalny;
 • antyoksydacja – zawarte w preparacie substancje czynne „wymiatają” wolne rodniki. Zabezpieczając tym samym skórę przed ich niszczącym działaniem;
 • lifting – nukleotydy pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu typu I i elastyny, efektem jest zagęszczenie oraz uniesienie skóry.

Ze względu na zgodność z komórkami skóry stymulatory tkankowe NucleoFILL to idealna alternatywa dla kwasu hialuronowego dla tych, którzy z różnych powodów nie chcą lub nie mogą stosować mezoterapii kwasem HA

Cennik zabiegów mezoterapii i stymulatorów

HaRo Laser SPA Sosnowiec

Mezoterapia mikroigłowa Dermaroller

uda + pośladki
250 PLN

Mezoterapia mikroigłowa

dr PEN
twarz | szyja | dekolt (1 obszar)
299 PLN
twarz + szyja
349 PLN
twarz + szyja + dekolt
399 PLN
plecy rozstępy
250 PLN
Znieczulenie na życzenie klienta twarz | szyja | dekolt
45 PLN

Zabieg Meso BB Glam

1 zabieg
249 PLN
3 zabiegi
599 PLN
4 zabiegi
748 PLN

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

1 zabieg | pakiet 3 zabiegów
twarz
599 PLN | 1497 PLN
twarz + szyja
749 PLN | 1899 PLN
twarz, szyja + dekolt
849 PLN | 2159 PLN
skóra głowy
339 PLN | 897 PLN

Mezoterapia fibryną bogatopłytkową

Pojedynczy zabieg
399 PLN
pakiet 3 zabiegów
999 PLN

Pakiet Fibryna + osocze

Cena pakietu (3 zabiegi)
2199 PLN

Mezoterapia igłowa

kwasem hialuronowym Hafiller Fine Lines 1,5ml
349 PLN
Neauvia 1 ml stymulator + kwas hialuronowy
399 PLN
Neauvia 2,5 ml stymulator + kwas hialuronowy
499 PLN
kwas hialuronowy Jealifill Natura
1000 PLN
kwas hialuronowy Hyalual Electri 0,55% (1x1.5ml)
615 PLN
kwas hialuronowy Ejal 40 1x2ml
599 PLN
Mezoterapia koktajlem
269 PLN
skóry głowy Molecular Luxury Hair
299 PLN
Mezoterapia Igłowa - Aqua30
369 PLN

Zabieg odmładzający estGen

zabieg podstawowy
200 PLN
Zabieg podstawowy z mezoterapią mikroigłową
299 PLN
Zabieg rozszerzony z mezoterapią mikroigłową
399 PLN

Terapia blizn estGen

Blizna po cc (cesarskim cięciu)
300 PLN

seria 5 zabiegów - 1300 pln

Rozstępy opracowywane z estGenem - mała okolica
200 PLN

seria 5 zabiegów - 900 pln

Rozstępy opracowywane z estGenem - duża okolica
250 PLN

seria 5 zabiegów - 1100 pln

Blizny po trądziku - zabieg z DrPen'em - podstawowy
299 PLN
Blizny po trądziku - zabieg z DrPen'em - rozszerzony
349 PLN
Rozszerzone gruczoły łojowe + kwas
299 PLN
Blizna po urazie/oparzeniu (w zależności od wielkości)
od 200 pln /sesja

Blizny wyceniane są indywidualnie na podstawie ich wielkości na bezpłatnej konsultacji w naszym gabinecie.

Stymulatory tkankowe Nucleofill

Nucleofill Medium (1x1,5ml)
879 PLN
Nucleofill Strong (1x1,5ml)
899 PLN
Nucleofill Soft Eyes (1x2ml)
999 PLN