Trycholog

Haro Laser SPA / Trycholog

Konsultacje trychologiczne Sosnowiec

Nadmierne wypadanie włosów, łysienie, łupież, a także nadmierny łojotok czy świąd – to problemy skóry głowy, którym możemy zaradzić prawidłową pielęgnacją, tą codzienną oraz specjalistyczną. Aby odnaleźć przyczynę złej kondycji włosów i skóry głowy należy wykonać badanie trychologiczne, które pokaże stan skóry głowy oraz pozwoli rozpocząć dedykowane do problemu zabiegi.

Trichoskopia to nieinwazyjne oraz bezbolesne badanie, którego celem jest ocena stanu skóry głowy oraz włosów. Badanie wykonywane jest za pomocą specjalistycznej kamery trychologicznej i może być wykonane u dorosłych oraz u dzieci. Poznanie stanu skóry i włosów pozwoli ustalić indywidualny program leczenia bądź potwierdzi konieczność podjęcia dalszych konsultacji u lekarzy-specjalistów (endokrynolog, dermatolog, diabetolog). Warto wiedzieć, że za złą kondycją skóry głowy lub włosów mogą stać choroby toczące się w organizmie i dopiero holistyczne podejście do tematu, pozwoli zażegnać problem, którego efektem jest zła kondycja skóry głowy oraz włosów.

Przed wizytą trychologiczną nie należy myć włosów oraz skóry głowy przez min. 24h. Warto przygotować sobie listę przyjmowanych leków, suplementów diety, a także, jeśli w ostatnim czasie, były wykonywane badania krwi, warto je zabrać ze sobą.

Trycholog Sosnowiec
Badanie trychologiczne Sosnowiec

Przebieg konsultacji trychologicznej oraz przygotowanie

Wizyta trychologiczna w naszym salonie obejmuje:

 • szczegółowy wywiad dotyczący stanu zdrowia oraz przyjmowanych leków;
 • zapoznanie się z dotychczasową pielęgnacją oraz stosowanymi lekami, suplementami diety, kosmetykami i preparatami na włosy i skórę głowy;
 • zapoznanie się z posiadanymi wynikami badań (jeśli dotyczy);
 • ocena stanu skóry głowy oraz włosów;
 • dobranie odpowiedniej pielęgnacji oraz zabiegów, a także dalsze zalecenia pielęgnacyjno-zabiegowe.

Na wizytę i trichoskopię należy bezwzględnie przyjść z włosami niemytymi przez min. 24h. Warto w domu na spokojnie przygotować sobie listę stosowanych kosmetyków (szamponów, masek, odżywek, wcierek, produktów do stylizacji), aby wraz z kosmetologiem-trychologiem przeanalizować zasadność stosowania.

Wskazania do konsultacji trychologicznej

Z pomocy trychologa mogą korzystać osoby, które mają jakiekolwiek problemy z włosami i skórą głowy, które na co dzień zmagają się z łupieżem, łojotokiem, łuszczycą, stanem zapalnym i innymi, zauważyły nadmierne wypadanie włosów lub chcą poprawić jakość włosów i zapobiec ich wypadaniu.

Wskazania do zabiegów trychologicznych:

 • wypadanie włosów;
 • łysienie plackowate;
 • łysienie androgenowe;
 • łysienie bliznowaciejące;
 • łojotok skóry głowy;
 • łupież suchy skóry głowy;
 • łupież tłusty skóry głowy;
 • sucha skóra głowy;
 • podrażniona skóra głowy;
 • łojotokowe zapalenie skóry głowy;
 • atopowe zapalenie skóry głowy,
 • łuszczyca skóry głowy;
 • zapalenie mieszków włosowych na skórze głowy;
 • liszaj płaski mieszkowy.
Trycholog Sosnowiec

Zabiegi na skórę głowy

Konsultacja trychologiczna, która poprzedza zabiegi na skórę głowy, pozwala ustalić jakie zabiegi są wskazane do zaistniałego problemu oraz ilość zabiegów konieczna do wykonania dla osiągnięcia efektu terapeutycznego. Zabiegi najlepiej stosować w serii, ale ich ilość oraz odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala kosmetolog-trycholog w trakcie wizyty i konsultacji.

Dr CYJ

Moc peptydów w walce o Twoje włosy

Unikalna na skalę światową kuracja aktywnie hamująca wypadanie włosów oraz wspomagająca ich odrost. Preparat Dr Cyj to 7 peptydów połączonych z kwasem hialuronowym o opatentowanym, powolnym uwalnianiu, które pobudzają mikrokrążenie w skórze odżywiając osłabione mieszki włosowe. Preparat podawany jest w formie mezoterapii, a sam zabieg nie należy do nieprzyjemnych i nie wymaga specjalnego przygotowania. Jak w przypadku każdej mezoterapii na dzień przed zabiegiem niewskazane jest spożywanie alkoholu.
Terapia Dr Cyj skierowana jest do kobiet i mężczyzn borykających się z problem nadmiernego wypadania włosów, bez względu na rodzaj łysienia (androgenowe, telogenowe, anagenowe, plackowate, i inne). Efekty działania preparatu są widoczne już po pierwszej dawce, a preparat przez okres 2 tygodni po podaniu powoli uwalnia substancje aktywne do skóry stymulując mieszki włosowe do pracy. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty zaleca się wykonać pełną kurację trwającą 2 miesiące i składającą się z 4 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych. Efekty całej terapii utrzymują się do roku czasu.

Oksybrazja - peeling wodno-tlenowy

Aby delikatnie, ale mechanicznie złuszczyć martwy naskórek. Czynnikiem złuszczającym są tutaj kropelki soli fizjologicznej aplikowane pod ciśnieniem na skórę. Efekt zabiegu: intensywne złuszczenie, dotlenienie oraz odżywienie, zahamowanie namnażania się bakterii.

Ozonoterapia - prądy d’Arsonvala

Podstawowym zadaniem ozonoterapii jest działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Dodatkowo zabieg ten pozytywnie wpływa na nadmierny łojotok, regeneruje zniszczoną skórę oraz likwiduje istniejące stany zapalne.

Infuzja tlenowa

Skoncentrowany tlen w trakcie zabiegu, nie tylko dotlenia skórę oraz mieszki włosowe, ale przede wszystkim pomaga wprowadzić w głębsze warstwy skóry substancje aktywne. Skutkiem zabiegów jest zahamowanie nadmiernego wypadania włosów oraz poprzez dobór odpowiednich preparatów łagodzenie stanów zapalnych różnego pochodzenia.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny na skórę głowy ma działanie identyczne jak na skórze twarzy. Jego zadaniem jest oczyszczenie skóry głowy z zanieczyszczeń, nadmiaru sebum, martwego naskórka. Efektem są udrożnione ujścia mieszków włosowych, skóra jest dogłębnie oczyszczona. Polecamy osobom borykającym się z łupieżem, łojotokowym zapaleniem skóry, łuszczycą oraz jako zabieg oczyszczający przed innymi zabiegami na skórę głowy.

Karboksyterapia

Medyczny dwutlenek węgla do walki z przerzedzeniem włosów oraz nadmiernym wypadaniem. Za pomocą cienkiej igły wprowadzamy pod skórę CO2 stymulując mikrokrązenie oraz tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Skutek – odżywienie, zahamowanie wypadania oraz pobudzenie wzrostu.

Mezoterapia na skórę głowy

Mezoterapia na owłosioną skórę głowy to jednej z najskuteczniejszych zabiegów, które możemy wykonać w przypadku łysienia (różnego pochodzenia), nadmiernego wypadania włosów oraz chęci ich zagęszczenia.

Mezoterapia bezigłowa

Zabieg co do zasady podobny do infuzji tlenowej, ale w przypadku mezoterapii bezigłowej czynnikiem wprowadzającym substancje aktywne w głąb skóry jest prąd galwaniczny lub ultradźwięki.

Mezoterapia igłowa

Precyzyjny i skuteczny zabieg, którego celem jest odżywienie skóry głowy, zahamowanie wpadania włosów lub pobudzenie nowych do wzrostu. Poprzez odpowiedni dobór koktajlu do mezoterapii (zawierającego witaminy, minerały, aminokwasy, peptydy itd.) możemy działać na wiele problemów skóry głowy, a także stymulować włosy do wzrostu oraz aktywnie wpływać na ich jakość. Zabieg mezoterapii igłowej jest idealny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a stosowane w naszym gabinecie koktajle to oryginalne produkty z certyfikatami taki jak ampułka Molecular Luxury Hair, szczególnie wskazana w przypadku łysienia androgenowego do stymulacji porostu włosów.  Mezoterapia igłowa to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych zabiegów, jakie oferuje obecnie trychologia.

Mezoterapia mikroigłowa

Podobnie jak w przypadku skóry twarzy, tak i przy skórze głowy można z powodzeniem oraz z bardzo dobrymi efektami stosować mezoterapię mikroigłową. Wykonujemy ją za pomocą urządzenia dr Pen, dodatkowo uzupełniając zabieg o odpowiedni koktajl. Zabieg mezoterapii można łączyć z innymi zabiegami na skórę głowy. Nakłuwanie mikroigłami sprawia, że skóra jest stymulowana do regeneracji, a mieszki włosowe pobudzone do wzrostu nowych włosów.

Mezoterapia osoczem

Jeden z najskuteczniejszych zabiegów pobudzających włosy do wzrostu! Siła i moc płytek krwi jako oręże do walki z nadmiernym wypadaniem włosów i każdym typem łysienia. Dodatkową zaletą zabiegów z użyciem osocza jest jego bezpieczeństwo, ponieważ preparat jest pozyskany z krwi pacjenta, a tym samym istnieje niewielkie prawdopodobieństwo uczulenia.

Mezoterapia fibryną

Zabieg identyczny jak w przypadku mezoterapii osoczem, z tą różnicą, że po podaniu fibryny na efekty jej działania trzeba troszkę poczekać, ale tym samym pozytywny efekt będzie się utrzymywał dłużej. Zarówno osocze, jak i fibryna wpływają na zahamowanie łysienia, pobudzenie włosów do wzrostu, jak i poprawę grubości i struktury włosów.

Masz pytania dotyczące naszych konsultacji trychologicznych? Pomożemy!

Cennik konsultacji trychologicznej oraz zabiegów na skórę głowy

HaRo Laser SPA Sosnowiec

Trychologia

Konsultacja trychologiczna
120 PLN

60 minut

oksybrazja (peeling wodno-tlenowy)
99 PLN
peeling kawitacyjny
89 PLN
ozonoterapia (prądy d'Arsonvala)
80 PLN
mezoterapia bezigłowa
120 PLN
mezoterapia igłowa
299 PLN
mezoterapia mikroigłowa
199 PLN
mezoterapia osoczem bogatopłytkowym
299 PLN

Pakiet 3 zabiegów - cena 749 PLN

mezoterapia fibryną
349 PLN

Pakiet 3 zabiegów - cena 899 PLN

Dr CYJ
649 PLN