Jak wygląda zabieg kriolipolizy CoolTech?

Haro Laser SPA / Blog  / Jak wygląda zabieg kriolipolizy CoolTech?
Zabieg CoolTech

Jak wygląda zabieg kriolipolizy CoolTech?

Pytanie „Jak wygląda zabieg kriolipolizy CoolTech?” często pojawia się na forach internetowych, a także w trakcie Waszych wizyt w naszym gabinecie kosmetyki estetycznej w Sosnowcu. Kriolipoliza, czyli wymrażanie tkanki tłuszczowej, to zabieg cieszący się dużym zainteresowaniem, o który pytacie nawet w trakcie innych zabiegów kosmetycznych. To zainteresowanie jest jak najbardziej oczywiste, biorąc pod uwagę rezultaty, jakie możemy osiągnąć. Zapraszamy na wpis z opisem zabiegu, wrażeniach po nim i rezultatach. Na koniec krótka fotorelacja z kriolipolizy CoolTech, do której zdjęcia wykonaliśmy za zgodą klientki.

O kriolipolizie Cooltech szczegółowo można przeczytać na dedykowanej zabiegowi podstronie –> CoolTech, ale w skrócie – zabieg polega na kontrolowanym schłodzeniu tkanki tłuszczowej, która wraz z fałdem skóry jest zasysana do głowicy. Urządzenie CoolTech posiada różnego rodzaju głowice, które pozwalają na dopasowanie ich wielkości do problematycznego obszaru. W urządzeniach do kriolipolizy wykorzystano właściwości tkanki tłuszczowej, które sprawiają, że jej rozpad następuje w temperaturze wyższej niż innych tkanek. Tym samym pozwala to na kontrolowane uszkodzenia adipocytów, bez możliwości uszkodzenia komórek skóry, czy innych tkanek. W konsekwencji komórki tłuszczowe są metabolizowane przez organizm.

———————
Więcej o zabiegu CoolTech
❤❤❤ Kriolipoliza CoolTech ❤❤❤
a także polecamy naszą stronę z promocjami na zabiegi
❤❤❤ Promocje w HaRo Laser SPA ❤❤❤
———————

Jak wygląda zabieg CoolTech?

Każdy zabieg rozpoczynamy od wypełnienia ankiety, w której klient ma obowiązek poinformować kosmetologa o wszystkich przeciwwskazaniach do zabiegu. Jest to ważne, ze względu na powikłania, które mogą wystąpić. Zabieg wymrażania rozpoczynamy od omówienia jego przebiegu, wykonania pomiarów ciała (aby mieć po czasie porównanie i wiedzieć, jakie efekty osiągnęliśmy) i doboru rozmiaru głowicy do obszaru ciała poddanego wymrażaniu.
Na część ciała, na której będzie przyłożona głowica, zakładamy specjalną membranę chroniącą skórę przed odmrożeniem. Cool Gel Pad to produkt jednorazowy, który kosmetolog otwiera bezpośrednio przed aplikacją. Membrana jest chłodna, cała pokryta żelem i część klientów twierdzi, że jej aplikacja jest mało przyjemna. Oczywiście każdy będzie miał inne wrażenia. Niekomfortowe uczucie chłodu po chwili znika.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy CoolTech?

Na przygotowaną powierzchnię ciała kosmetolog zakłada głowicę chłodzącą. Skóra jest zasysana przez maszynę do środka i rozpoczyna się proces chłodzenia. Samo zassanie jest mocne, ale po chwili skóra poprzez działanie zimna zostaje znieczulona i dyskomfort znika całkowicie. Teraz pozostaje relaksowanie się i odpoczynek, bo cały proces kriolipolizy jest skuteczny tylko wtedy, jeśli zabieg trwa 70 minut.
Po upływie ustawionego czasu, maszyna wyłącza się, a kosmetolog zdejmuje głowicę. Teraz następuje najmniej przyjemny moment całego zabiegu. Po zdjęciu głowicy naszym oczom ukaże się fałd skóry, który przybrał kształt wnętrza głowicy. Kosmetolog musi rozmasować ciało, aby powróciło prawidłowe krążenie. Uczucie w trakcie można porównać do zanurzania zimnych, zmarzniętych dłoni w ciepłej wodzie. Na szczęście cały proces nie trwa długo i po chwili naszym oczom ukazuje się zaczerwieniona skóra. Bezpośrednio po zabiegu może być tkliwa i wrażliwa na dotyk. Ponownie zaznaczymy, że odczucia każdego będą inne. Z relacji klientki wiemy, że skóra była przez ok. 3 dni odrętwiała i zaczerwieniona, ale nie pojawiły się żadne zasinienia.

Po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności, z uwzględnieniem zaleceń pozabiegowych, które wymieniamy na podstronie w ofercie.

Efekty kriolipolizy CoolTech

Na efekty zamrażania tkanki tłuszczowej należy poczekać kilka tygodni (5-8). Nie jest to zabieg, który daje szybkie rezultaty, co jest związane z naturalnymi procesami organizmu. Indukowany w tkance tłuszczowej stan zapalny sprawia, że komórki tłuszczowe są uwalniane do krwi, a później usuwane przez organizm. Konsekwencją jest redukcja widocznej tkanki tłuszczowej.
Warto zaznaczyć również, że kriolipoliza CoolTech to dobry sposób do walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej, która jest oporna na ćwiczenia i której trudno się pozbyć. Takimi miejscami będą okolice brzucha, boczki, ręce (bryczesy), plecy (na wysokości klatki piersiowej), a także podbródek.