Zabiegi anti-aging – przegląd najlepszych zabiegów odmładzających

Haro Laser SPA / Blog  / Zabiegi anti-aging – przegląd najlepszych zabiegów odmładzających
przegląd najlepszych zabiegów odmładzających

Zabiegi anti-aging – przegląd najlepszych zabiegów odmładzających

Z wiekiem nasza skóra traci elastyczność, jędrność i nawilżenie. Pojawiają się zmarszczki, przebarwienia i wiotkość. Aby zachować młody wygląd skóry twarzy oraz ciała, warto skorzystać z zabiegów anti-aging. Obecnie troska o zdrowy i młody wygląd skóry twarzy ale i ciała staje się nieodłącznym elementem współczesnego stylu życia. Świadomość konieczności pielęgnowania skóry oraz poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań przyczyniają się do dynamicznego rozwoju kosmetologii estetycznej. W dzisiejszym artykule zgłębimy fascynujący świat zabiegów anti-aging, które stają się kluczowym elementem troski o nasze ciało i twarz. Zapraszamy na przegląd zabiegów odmładzających z podziałem na obszar ciała, inwazyjność i czas potrzebny do uzyskania pełnej widoczności efektów wykonanego zabiegu.

Zabiegi anti-aging a obszar ciała

Zabiegi anti-aging na twarz

Wybierając zabieg odmładzający na twarz trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jakich efektów oczekujemy, co chcemy poprawić lub nad jakimi aspektami chcemy popracować. Jednym będą przeszkadzały zmarszczki, innym nadmierna wiotkość skóry, a jeszcze innym o starzeniu będą przypominały przebarwienia. Nie ma jednego zabiegu, który swoim działaniem obejmowałby wszystkie te aspekty, dlatego konsultacja z kosmetologiem jest tym, co jest wskazane, jeśli nie jesteśmy pewni, w jakie zabiegi anti-aging celować. Do najpopularniejszych zabiegów anti-aging na twarz należą:

 • Botoks – to zabieg polegający na wstrzyknięciu w mięśnie toksyny botulinowej, która powoduje ich rozluźnienie. W efekcie zmarszczki mimiczne wygładzają się lub ulegają zmniejszeniu.
 • Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym – to zabieg polegający na wstrzyknięciu w skórę niewielkich ilości kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, który odpowiada za jej nawilżenie i jędrność. W efekcie zabiegu skóra staje się bardziej nawilżona, jędrna i elastyczna. Mezoterapia kwasem może mieć dwojaki charakter. Kwas hialuronowy może posłużyć do nawilżenia skóry lub do wypełnienia obszarów, które naturalnie z wiekiem tracą na objętości.
 • Mezoterapia mikroigłowa – to zabieg polegający na nakłuwaniu skóry mikroigłami. Nakłucia powodują pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie zabiegu skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i odżywiona. Najpopularniejszym urządzeniem do mikronakłuwania jest dr PEN, który pozwala, poza dokonaniem samego nakłucia skóry, na wprowadzenie w nią substancji odżywczych zawartych w dobranej indywidualnie ampułce lub kwasu hialuronowego.
 • Radiofrekwencja mikroigłowa – to zabieg polegające na wykorzystaniu mikronakłuwania oraz odmładzającego działania ciepła wytworzonego przez wprowadzone pod skórę cieniutki igły. Zabiegi RF mikroigłowej mogą być skuteczne w usuwaniu zarówno drobnych, jak i głębokich zmarszczek.
 • Laserowy iniektor kwasu hialuronowego – to rewolucyjne urządzenie pozwala na spłycenie zmarszczek, ujędrnienie oraz uzyskanie natychmiastowego efektu push-up bez konieczności długotrwałej rekonwalescencji. Po zabiegu laserowej iniekcji można powrócić do swoich codziennych zajęć.

Botoks Sosnowiec

Zabiegi anti-aging na ciało

W obrębie ciała to nie tylko wiotkość skóry świadczy o jej wieku, ale również widoczne blizny, rozstępy oraz nadmiar tkanki tłuszczowej negatywnie wpływają na jego postrzeganie. Wśród zabiegów anti-aging na ciało można wyróżnić te, które aktywnie przeciwdziałają starzeniu się skóry, jak i te które walczą z oznakami jego starzenia się.

Do najlepszych zabiegów odmładzających na ciało należą:

 • Karboksyterapia – to zabieg polegający na wstrzykiwaniu pod skórę dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla pobudza krążenie krwi i limfy, co prowadzi do poprawy napięcia i elastyczności skóry. Karboksyterapia jest dobrym narzędziem do walki z bliznami i rozstępami.
 • Endermologia – to zabieg polegający na masowaniu ciała za pomocą urządzenia z rolkami. Masaż endermologiczny pobudza krążenie krwi i limfy, co prowadzi do usuwania z organizmu toksyn i nadmiaru wody. W efekcie zabiegu skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.
 • Kriolipoliza – to zabieg polegający na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Zamrożone komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi i zostają usunięte z organizmu. Kriolipoliza to zabieg, który pozwala pozbyć się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, ramion,  pleców, a nawet okolice podbródka.

Szkolenie z endermologii w HaRo Laser SPA

Zabiegi anti-aging a inwazyjność zabiegu

Pewne zabiegi odmładzające na twarz i ciało cechują się niewielką inwazyjnością, co oznacza, że zaraz po zabiegu możemy wrócić do swoich codziennych zadań, nikt postronny nie domyśli się, że wykonaliśmy zabieg kosmetyczny oraz nie musimy przestrzegać żadnych rygorystycznych wskazówek przekazanych przez zabiegowca. Istnieje również taka grupa zabiegów, po których skóra jest zaczerwieniona, może wystąpić obrzęk, a nawet mogą pojawić się siniaki. Takie zabiegi to procedury o większej inwazyjności, po których trzeba ściśle przestrzegać zaleceń i które mogą na pewien czas wyłączyć lub ograniczyć codzienne aktywności.

Zabiegami o najmniejszej inwazyjności będą:

 • Masaż twarzy KOBIDO, który powtarzany regularnie aktywnie przeciwdziała wiotkości skóry. Trend na pracę z tkankami jest coraz silniejszy, a masaż Kobido idealnie wpisuje się w niego.
 • Peeling węglowy Black Doll / Peeling laserowy który pozwala na uzyskanie oczyszczonej i pełnej blasku skóry twarzy już po pierwszym zabiegu. Mimo użycia lasera w trakcie zabiegu , po wykonaniu peelingu węglowego można powrócić do swoich aktywności.
 • Laserowy iniektor kwasu hialuronowego pozwala na widoczne spłycenie zmarszczek już po pierwszym zabiegu. Efekty są widoczne, ale po zabiegu można wrócić do pracy i nikt nie zauważy przeprowadzonej procedury.
 • Modeling skóry Bloomea – zabieg Bloomea może przybrać formę zabiegu tzw. „bankietowego”, czyli dającego natychmiastowy efekt odświeżenia i rozjaśnienia cery. Skóra po zabiegu nie jest uwrażliwiona na działanie promieni słonecznych i można go stosować przez cały rok.

Zabiegi anti-aging a czas potrzebny do uzyskania pełnych rezultatów

Pewne procedury kosmetyczne, aby uzyskać trwałe i satysfakcjonujące rezultaty, wymagają wykonania serii zabiegów. Inne potrzebują czasu, aby w pełni ukazać rezultaty, jakie można osiągnąć. Ma to głównie związek ze zdolnościami skóry do przebudowy i rewitalizacji. Zabiegi, których celem będzie pobudzenie kolagenu oraz elastyny znajdujących się w skórze do przebudowy, wymagają większej ilości czasu, aby w pełni uzyskać pożądany efekt. Zabiegi bankietowe, działające na poziomie naskórka, pozwalają natychmiastowo cieszyć się rozświetloną  i wygładzoną skórą. Zabiegi, które potrzebują większej ilości czasu to głównie zabiegi z użyciem lasera, radiofrekwencja mikroigłowa, stymulatory tkankowe, mezoterapia z kwasem hialuronowym, mezoterapia osoczem oraz fibryną, mezoterapia mikroigłowa. Zabiegi, których pozytywne efektu będą zauważalne szybciej, to wszelkie peelingi chemiczne,  PRX-T33, zabiegi kosmetyczne Theo Marvee czy Dr. Belter.

Który zabieg anti-aging wybrać?

Wybór odpowiedniego zabiegu anti-aging zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań, na który wpływ ma wiele czynników. Jeśli zależy nam na wygładzeniu zmarszczek mimicznych, warto rozważyć zabieg z użyciem botoksu. Jeśli chcemy poprawić nawilżenie i jędrność skóry, dobrym wyborem będzie mezoterapia igłowa lub mikroigłowa, a także zabiegi z kwasem hialuronowym. Jeśli chcemy usunąć przebarwienia lub inne zmiany skórne, warto rozważyć zabiegi laserowe. Przed wyborem zabiegu warto skonsultować się z kosmetologiem, który pomoże nam wybrać odpowiednią metodę leczenia. W HaRo Laser SPA wszystkie konsultacje są darmowe, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej propozycji i