Męska depilacja laserowa – poradnik

Haro Laser SPA / Blog  / Męska depilacja laserowa – poradnik
Depilacja laserowa dla mężczyzn

Męska depilacja laserowa – poradnik

Depilacja laserowa niechcianego owłosienia stała się w ostatnim czasie bardzo popularna. Jej zalety doceniają nie tylko kobiety, ale coraz częściej również i mężczyźni, którzy zachęceni pozytywnymi efektami chętnie decydują się na zabiegi. Panowie najczęściej poddają się depilacji strefy intymnej, ale pozostałe części ciała takie jak plecy, pachy lub nogi również cieszą się zainteresowaniem. W dzisiejszym wpisie chcemy odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych pytań, a jednocześnie chcemy, aby ten wpis stał się mini poradnikiem męskiej depilacji laserowej informującym o przeciwwskazaniach oraz przygotowaniu do zabiegów.

Jak wygląda zabieg męskiej depilacji intymnej i jak się do niego przygotować?

Męska depilacja laserowa Sosnowiec

Przygotowanie i przeciwwskazania do męskiej depilacji laserowej

Do zabiegu depilacji laserowej u Panów należy przygotować się identycznie, jak do każdej depilacji laserowej. Bez względu na płeć, zasady i przeciwwskazania są takie same. Depilacja laserem Light Sheer jest wysoce skuteczna, laser jest mocny, dlatego zwracamy szczególną uwagę na przeciwwskazania. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek – wówczas nie wykonujemy zabiegu! W HaRo Laser Spa dbamy o dobro naszych klientów i postępujemy zgodnie z zaleceniami dotyczącymi konkretnego zabiegu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby przed zabiegiem (zwłaszcza pierwszym) – przeczytać i zastosować się do wytycznych opisanych na naszym blogu


–>Przygotowanie do depilacji laserowej<-

Pierwszy zabieg depilacji laserowej dla mężczyzn

Przed zabiegiem klient otrzymuje kartę przeciwwskazań do zabiegu. W razie jakichkolwiek wątpliwości kosmetolog pozostaje do dyspozycji i odpowiada na pojawiające się pytania. Następnie klient jest zaproszony do gabinetu, w którym wykonywany jest zabieg. Kosmetolog przygotowuje jednorazową bieliznę do przebrania się i wychodzi z gabinetu. Klient ma czas, żeby się swobodnie przebrać.

Przebieg zabiegu męskiej depilacji laserowej

Zabieg wykonuje się na całym obszarze męskiej strefy intymnej, włącznie ze szparą pośladkową. Kosmetolog wykonująca zabieg nie narusza prywatnej strefy intymnej klienta. Klient podczas zabiegu współpracuje z kosmetologiem i odpowiednio przystawia skórę tak, aby można było wykonać zabieg. Kosmetolog przytrzymuje jedynie głowicę urządzenia, nie dotyka skóry klienta. Jeżeli klient sobie życzy, może przyjść na zabieg z osobą towarzyszącą, która będzie pomagała przy zabiegu. Najczęściej jednak panowie przychodzą na zabiegi sami.

W związku z faktem, ze depilujemy na całym obszarze strefy intymnej, należy pamiętać, aby obszar podawany depilacji był ogolony maszynką na gładko. Kosmetolog nie depiluje nieogolonej skóry, a także nie goli podczas zabiegu. Zwracamy szczególną uwagę na szparę pośladkową, gdyż często jest ona niedogolona, a w takich przypadkach nie możemy depilować na danym obszarze.

–> Przygotowanie do depilacji laserowej<-

Zabieg trawa około 60 minut, a po zabiegu klient otrzymuje maść, którą sam smaruje skórę w obszarze depilowanym.

Zalecenia pozabiegowe

Naturalnym objawem po zabiegu jest zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępuje od kilku godzin do 2 dni po zabiegu. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie – nie trzeć, delikatnie osuszać, nie drażnić w inny sposób, można stosować łagodzący krem Alantan Plus. Do 5-ciu dni po zabiegu zalecamy unikać zajęć, które mogą powodować nadmierne pocenie skóry tj. siłownia, sauna, uprawianie sportów.